Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złap okazje cenowe na sprawdzone auta poleasingowe

  • Dodano: 2021-05-28 08:15, aktualizacja: 2021-05-28 08:23

Auta poleasingowe to wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców. W ten sposób można sfinansować zakup samochodu, bez zbędnego nadwyrężania firmowego budżetu. Dodatkowo ci, którzy mają w zanadrzu trochę gotówki mogą złapać wyjątkowe okazje cenowe dzięki aukcjom aut poleasingowych. Na czym one polegają i dlaczego warto śledzić aktualne oferty? Przekonaj się.

Samochód poleasingowy, czyli jaki?

Leasing samochodów to od lat najpopularniejsza metoda na sfinansowanie zakupu firmowego auta. Ze wszystkich umów zawartych z leasingodawcami w pierwszym kwartale 2021 roku, blisko 77% dotyczyła właśnie pojazdów[1]. Sam leasing to natomiast forma czasowej umowy – w zamian za dokonywanie miesięcznych opłat leasingobiorca może użytkować pojazd. Gdy jej okres dobiegnie końca, przedsiębiorca może wykupić auto za sumę pozostałą do spłaty lub wymienić je na nowe.   

Czym w takim razie są auta poleasingowe? To samochody, które po zakończeniu umowy nie zostały wykupione przez użytkującą firmę i tym samym powróciły do leasingodawcy. Część z nich trafia do kolejnych firm, a inne znajdują swoich nabywców m.in. na aukcjach samochodów poleasingowych.

Czy warto sięgnąć po auto poleasingowe?

Czy zakup auta poleasingowego to dobra decyzja? Jaką gwarancję na temat stanu technicznego auta uzyskuje strona kupująca? 

Warto pamiętać, że leasing to jedynie forma czasowego najmu auta – jego właścicielem w tym czasie pozostaje firma leasingowa. To oznacza, że użytkowane samochody są objęte pełną ochroną ubezpieczeniową oraz serwisową. Wszystkie ewentualne wymiany i naprawy są uwzględniane w raporcie tworzonym podczas zwrotu pojazdu. Osoba zainteresowana autem poleasingowym otrzymuje więc pełny zakres informacji na temat wybranego modelu – jego historii, przebiegu oraz stanu technicznego.     

Aukcje aut poleasingowych – jak skorzystać?

Część aut poleasingowych trafia do kolejnych właścicieli w ramach kolejnych umów, inne natomiast zostają wystawione na aukcjach samochodowych. Mogą z nich korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. Auta sprzedawane są za gotówkę po cenach hurtowych. To daje możliwość znalezienia wielu atrakcyjnych i niepowtarzalnych okazji.  

Jak działają aukcje samochodów w mAuto?  Wystarczy wziąć udział w licytacji wybranego modelu i złożyć ofertę cenową. Po zakończeniu aukcji konsultant skontaktuje się ze zwycięzcą. Po opłaceniu faktury pozostaje już tylko określić formę i miejsce odbioru pojazdu. Jeśli nie ma możliwości odbioru osobistego, kupujący może skorzystać z darmowej dostawy pod wskazany adres – na terenie całego kraju.

[1] http://www.leasing.org.pl/pl/statystyki/2021

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.