Wiadomości z Rudy Śląskiej

1 września planowany powrót dzieci do szkół; przy radykalnych wzrostach nauczanie zdalne

 • Dodano: 2020-08-04 07:00, aktualizacja: 2020-08-04 07:14

Rzecznik GIS: 1 września planowany jest powrót dzieci do szkół; przy radykalnych wzrostach nauczanie zdalne.
 

1 września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej - poinformował rzecznik głównego inspektora sanitarnego Jan Bondar.

Rzecznik GIS pytany w Polskim Radiu 24 o to, czy polskie szkoły będą przygotowane na 1 września i czy będą miały konkretne wytyczne dot. tego, jak postępować, żeby nie było nowych ognisk COVID-19 odpowiedział:

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowuje takie wytyczne, GIS pomaga, doradza. Wskazujemy obszary, które naszym zdaniem powinny być ujęte w tych wytycznych.

Jak mówił, wytyczne będą dotyczyły "różnych rzeczy technicznych związanych z funkcjonowaniem szkoły".

Chodzi o rozrzedzenie uczniów w miarę możliwości, przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie. (...) generalnie tak, jak w innych obszarach życia tu też, jeśli by dochodziło do wzrostu zachorowań w danym regionie czy w danym powiecie, to ten regionalny, powiatowy mechanizm będzie dotyczył również szkół - wskazał Bondar. Zaznaczył, że w pewnych sytuacjach czy jakichś radykalnych wzrostach zachorowań na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej, ale generalnie planowany jest normalny powrót do szkół 1 września. Nie ma tutaj większych przeciwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę - dodał.

Przyznał, że "będzie to wyzwanie dla szkół i dla np. systemu ochrony zdrowia".

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • gregor

  A co z komunikacją miejską, jak dalej są ograniczenia pasażerów. Dużo uczniów jest którzy dojeżdżają do szkoły. Może tutaj obostrzenia powinny być zniesione.

 • Dyrektor szkoły

  Ciekawe jak rozwiązać mamy sytuację zmiany godzin pracy jeżeli nauczyciele pracują w kilku szkołach? Ma ktoś pomysł?

 • Cieć

  Jakim cudem? Przecież ciągle wmawiają całemu społeczeństwu, że pracują dokładnie tyle samo, albo nawet więcej niż cała reszta - czyli 8 godz dziennie! Czyżby teraz wychodziła na wierzch obłuda i kłamstwa nauczycieli co do ich faktycznego czasu pracy?

 • Janek

  Są rzeczy które przekraczają umysł takiego "ciecia"... jeżeli jedna szkoła nie jest w stanie zapewnić nauczycielowi etatu wyrabia resztę godzin w innej. Proste

 • Rudzianin

  Hmm określenie Cieć-faktyczny poziom ludzi edukujących dzieci... Aż strach pomyśleć o "powołaniu" nauczycieli... Praca jak każda inna. Poziom i kultura oświaty już bliska 0

 • tomtom

  I we wszystkich pracuje do południa

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.