Wiadomości z Rudy Śląskiej

26-latek usłyszał aż 6 zarzutów za kradzieże perfum i artykułów przemysłowych

  • Dodano: 2020-04-14 07:00, aktualizacja: 2020-04-14 07:05

Mundurowi ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 26-letniego złodzieja. Mężczyzna dokonał kradzieży perfum oraz artykułów przemysłowych na kwotę ponad 6,5 tys. zł. w drogeriach na terenie Świętochłowic i Rudy Ślaskiej.

Wpadł dzięki spostrzegawczości miejscowych śledczych, którzy podczas patrolowania miasta dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Jak się okazało, rudzianin dopuścił się kradzieży w warunkach recydywy.

Usłyszał aż 6 zarzutów. Teraz odpowie przed sądem.

Śledczy świętochłowickiej komendy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży w drogeriach na terenie Świętochłowic i Rudy Śląskiej. Do zdarzeń doszło w marcu oraz na początku kwietnia br. Policjanci ustalili miejsca, w których skradziono perfumy oraz artykuły przemysłowe. Zabezpieczyli monitoring, jednocześnie ustalając wizerunek sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. W miniony wtorek rabuś wpadł w ręce świętochłowickich śledczych, dzięki ich spostrzegawczości. Podczas patrolowania miasta dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi złodzieja. Okazał się nim być 26-letni rudzianin. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie jeszcze tego samego dnia aż 6 zarzutów kradzieży na łączną kwotę ponad 6.5 tys. zł. Grozi mu do 5 lat więzienia. Jednak kara dla mieszkańca Rudy Śląskiej może zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Zeus

    od razu zastrzelić, szkoda kasy by go utrzymywac w ZK, a potem jego rodzine wysłac na sybir

  • Karl

    Od i do którego pokolenia na ten sybir niby wysyłać imbecyle ?

  • Rudzianin

    Powinni pokazywać twarze tych złodziejaszków, dla przykładu, i ku przestrodze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.