Wiadomości z Rudy Śląskiej

28-latek dokonał wielu oszustw, wyłudzając pieniądze za przedmioty oferowane na portalach

  • Dodano: 2020-05-19 06:15, aktualizacja: 2020-05-19 06:20

28-latek z Krakowa, który dokonał kilkudziesięciu oszustw, wyłudzając pieniądze za podręczniki i planszówki oferowane na portalach ogłoszeniowych został zatrzymany. Mężczyznę zatrzymali policjanci zwalczający przestępczością gospodarczą z rudzkiej komendy.

Za te przestępstwa grozi do 8 lat więzienia
 

Policjanci dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej zostali powiadomieni o sprawie przez kobietę, która zorientowała się, że jest wciągnięta przez niego w oszustwa. Okazało się, że 28-latek zlecił jej pracę polegającą na przyjmowaniu wpłat za towar, który oferował do sprzedaży i przekazywaniu mu ich poprzez kody do wypłat w bankomacie. Pieniądze wpływały na jej konto, a ona przekazywała je nieuczciwemu pracodawcy. Problem zaczął się, gdy rachunek bankowy kobiety został zablokowany. Zaniepokojona przekazała policjantom wszystkie informacje.

Kryminalni ustalili, kto jest odpowiedzialny za wyłudzenia pieniędzy

Ustalenia policjantów doprowadziły ich do Krakowa. Z uwagi na charakter sprawy, rudzcy mundurowi podjęli współpracę z policjantami z Komendy Wojewódzkiej z Katowic i Krakowa. W jednym z mieszkań zatrzymali 28-latka. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Stróże prawa zabezpieczyli dokumentację bankową, potwierdzającą jego przestępczą działalność. Krakowianin w swoich ogłoszeniach na platformach internetowych i portalach społecznościowych proponował sprzedaż książek i podręczników szkolnych oraz gier planszowych. Zainteresowanym kupnem wskazywał rachunki bankowe osób, które werbował do świadczenia usług przez portale społecznościowe. W ten sposób chciał uchronić się przed pozostawieniem śladów prowadzącym bezpośrednio do niego. 28-latek usłyszał już zarzuty. Przyznał się do popełnionych przestępstw, za które grozi do 8 lat więzienia. Policjanci zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa, a kolejne zarzuty dla mieszkańca Krakowa to tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.