Wiadomości z Rudy Śląskiej

28-letni pirat drogowy pędził 108 km/h. Wiózł żonę i dziecko nie mając prawa jazdy

 • Dodano: 2019-09-10 06:15, aktualizacja: 2019-09-10 06:33

108 km/h gnał 28-letni pirat drogowy, który wpadł w niedzielę w ręce policjantów z rudzkiej drogówki.

Mieszkaniec Bytomia podróżował przez Rudę Śląską wraz z żoną i 5 letnim synem.

Za nic miał ich bezpieczeństwo, na ulicy 1 Maja, przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 58 km/h.

Gdyby miał prawo jazdy to stracił by je na najbliższe 3 miesiące

Policjanci z rudzkiej drogówki, działający w grupie SPEED zatrzymali opla vectra, którego kierowca znacznie przekroczył prędkość w centrum miasta. Na ekranie policyjnego video-rejestratora, pojawił się wynik 108 km/h. 28-letniemu mieszkańcowi Bytomia, który przekroczył prędkość w terenie zabudowany o 58 km/h, nie zostało jednak zatrzymane prawo jazdy, ponieważ go nie ma. Ma za to na swoim koncie już kila wpisów o kierowaniu samochodem bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci podjęli decyzję o odstąpieniu od ukarania bytomianina na miejscu. Mundurowi skierują wniosek o jego ukaranie do rudzkiego sądu, który będzie miał możliwość zasądzenia wyższej kary. Kierowca wraz z żoną i synem z którymi podróżował, musieli skorzystać wczoraj z innego środka transportu, ponieważ ich samochód został odholowany na parking strzeżony. Odebrać będzie go mógł, ktoś kto posiada uprawnienia do kierowania. To niestety kolejny i nie ostatni nieodpowiedzialny kierowca, któremu główna rudzka ulica pomyliła się z autostradą.

Komentarze (7)    dodaj »

 • observer

  Jak jeździł bez prawka...tak będzie jeździł. Śmiesznie niskie kary na pewno go nie odstraszą. Takie mamy prawo;(

 • Zatroskany rodzic

  A co to za różnica. Każda propozycja/wniosek/prośba o reorganizację ruchu na ul. 1 go Maja (np. od zjazdu z autostrady do Wiśniowego Sadu) kierowana do UM kończy się odpowiedzią, że jest tam bezpiecznie.... ciekawe dla kogo, bo mieszkańcy domów i osiedli,a także właściciele firm mają problem, żeby w ogóle wyjechać na ulicę w stronę Mikołowa bo wszyscy myślą, że ten fragment jest przedłużeniem autostrady pędząc jak wariaci, a o wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych nie wspomnę... Ciekawe czy ktoś z władz miasta zmieni zdanie jak w końcu jakieś dziecko wpadnie pod samochód i zostanie z niego bliżej niezidentyfikowana kulka mięsa...

 • Lllll

  Tu się kłania sąd rodzinny i wniosek o narażenie dziecka na utrate zdrowie i życia. Nie wierzę, że mamusia nie wiedziała, że tatuś prawka nie ma i że jedzie 108 kn/h.

 • Janusz

  Niestety pewnie nie jego ostatni raz . Kary sa zbyt łagodne

 • yo

  powinna byc kara minimum 10000zl za kierowanie bez uprawnien

 • Ojciec

  Kara 10000 zl a nie stac to zabieram auto

 • matka

  co da zabranie auta jak on pewnie jechal jakims 20 letnim trupem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również