Wiadomości z Rudy Śląskiej

29-letni rudzianin bez prawa jazdy prowadził samochód mając 2,5 promila

 • Dodano: 2020-05-18 08:15, aktualizacja: 2020-05-18 07:48

W ręce świętochłowickiej drogówki wpadł mężczyzna, który prowadził samochód na podwójnym gazie. Mieszkaniec Rudy Śląskiej wydmuchał aż 2,5 promila alkoholu.

29-latek wpadł podczas działań pk. „Prędkość”

Ponadto mężczyzna nie ma prawa jazdy. Teraz odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie.


Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar w dalszym ciągu zdarzają się amatorzy jazdy na tzw. „podwójnym gazie”. Mundurowi miejscowej komendy prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pk „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Około 11.00 na ulicy Bytomskiej stróże prawa zauważyli pojazd, który stał na jednym z pasów ruchu, blokując możliwość skrętu w lewo. Kierujący fiatem widząc podjeżdżający radiowóz, na widok mundurowych wyszedł z auta. Policjanci z zachowaniem wszelkich środków ostrożności podjęli kontrolę drogową. Wtedy mężczyzna bełkotliwą mową oświadczył, że zabrakło mu paliwa. Pomimo tego, że mężczyzna miał założoną na twarzy maseczkę, policjanci wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Nie mieli wątpliwości co do stanu psychofizycznego kierowcy. Przeprowadzone badanie wykazało, że prowadził on samochód, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, iż 29-letni rudzianin nie ma uprawnień do jazdy. Stróże prawa podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, z uwagi na to, iż nie było osoby, która mogłaby zaopiekować się zataczającym się mężczyzną. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz za popełnione wykroczenie. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata.

Tego dnia mundurowi podsumowali działania „Prędkość”, ujawniając aż 46 naruszeń przepisów drogowych. Wobec 33 kierujących zastosowali represje w postaci mandatu karnego.

Pamiętaj!


Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. Apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Uahaha

  No tak rzeczywiście odrazu policja

 • Acab

  Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Ta lewacka propaganda. Mój sąsiad jeździł bez prawka i po pijaku i nikomu się krzywda nie stała

 • Pol

  Masz sie czym chwalic i byc dumny z takiego sasiada nie reagujesz akceptujesz

 • Greg

  Kpisz czy o drogę pytasz?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.