Wiadomości z Rudy Śląskiej

33-latek proponował policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności

  • Dodano: 2020-09-10 08:00, aktualizacja: 2020-09-10 06:15

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który proponował im łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności.

Poza próbą przekupstwa, zatrzymany odpowie jeszcze za inne przestępstwa, w tym za posiadanie narkotyków i jazdę w stanie nietrzeźwym.

Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia

Policjanci z ogniwa patrolowego rudzkiej jedynki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Szybko okazało się, że 33-letni kierujący jest pijany - badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego miał przy sobie marihuanę.

Mężczyzna zaproponował policjantom 2000 zł łapówki w zamian za „przymknięcie oka” i odwiezienie go do domu. Mundurowi pouczyli rudzianina, że popełnia kolejne przestępstwo, ten jednak dalej próbował namówić policjantów, by wzięli gotówkę i zapomnieli o sprawie. Stróże prawa zatrzymali 33-latka. Wczoraj prokurator objął 33-letniego rudzianina policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.