Wiadomości z Rudy Śląskiej

34-latek odpracowując wyrok zaplanował włamanie i ukradł elektronarzędzia

  • Dodano: 2020-03-09 08:15, aktualizacja: 2020-03-09 06:31

Dzięki dobrej pracy policjantów z rudzkiej „czwórki” zatrzymano włamywacza i odzyskano mienie wartości ponad 6 tys złotych.

Skradzione z piwnicy elektronarzędzia zostały odzyskane i wrócą do właściciela.

Zatrzymanemu grozi teraz 10 lat pozbawienia wolności

Kryminalni z komisariatu 4 zatrzymali 34-letniego włamywacza, który z jednej z piwnic na terenie Wirku skradł elektronarzędzia wartości ponad 6 tys złotych. Śledczy ustalili osoby, które w ramach nakazanych prac społecznych sprzątały pomieszczenia w miejscu gdzie później doszło do włamania. Kryminalni wytypowali wstępnie podejrzanego, a ich domysły potwierdziły się gdy w jednym z rudzkich lombardów znaleźli dwa ze skradzionych elektronarzędzi. Policjanci zatrzymali 34-latka i odzyskali całość skradzionego mienia. Rudzianin sprzątając piwnice, zauważył, że w jednym z zamkniętych pomieszczeń są składowane narzędzia budowlane. Po zakończonej pracy wrócił tam i dokonał włamania. Wyjaśnienia jakie złożył przestępca analizują teraz detektywi z „czwórki”, nie wykluczone że w ciągu najbliższych dni zapukają do drzwi osób, które pomagały rudzianinowi zastawić w lombardzie kradzione elektronarzędzia, popełniając przestępstwo paserstwa. Włamywacz może spędzić za kratkami nawet 10 lat.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wjl

    Odpracowywal a dokladnie w MPGM. Tam pracownicy pracują po 30 lat i od kilku lat żadnych podwyżek nie mieli ludzie pracują za 2 tyś. Wstyd pani prezydent obecna i jak były Stania. Nikt o fizycznych pracownikach tam nie myśli. Na dodatek zatrudnili bylych gornikow obecnych emerytów co mają po 3.5 tyś emerytury i MPGM ich przyjmuje. Jak pracownicy MPGM co mają po 30 lat pracy mają robić za te ochłapy. Tam tylko kontrolę telewizja i wszystkie brudy wywlec na światło dzienne

  • Marek

    W mosir nie jest lepiej najnizsza krajowa i emeryci gorniczy wazniejsi niz inni

  • Tomasz

    Resocjalizacja całą gębą .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.