Wiadomości z Rudy Śląskiej

Agresja, czy kultura - co wybierzesz? Pierwsza interaktywna kampania społeczna KRBRD

 • Dodano: 2020-02-11 06:45, aktualizacja: 2020-02-11 06:48

Zachęcamy do udziału w interaktywnej symulacji, która powstała w ramach zainaugurowanej w ubiegłym roku przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego kampanii społecznej.

Przedstawiono w niej typowe sytuacje, które często budują napięcia wśród uczestników ruchu drogowego.

To Ty zdecydujesz o ostatecznym przebiegu wydarzeń. Wygra agresja czy kultura?

Ruszyła nowa interaktywna kampania społeczna mająca na celu budowanie postawy uważności i kultury na drodze.

Tym razem na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zostały przedstawione typowe sytuacje, które często budują napięcia wśród uczestników ruchu drogowego. Jakie? Warto zobaczyć!

Co ważne, to widz zdecyduje o ostatecznym przebiegu wydarzeń. Wygra agresja czy kultura? Sprawdź i weź udział w interaktywnej symulacji. Kliknij w banner i uruchom interaktywny film.

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • norbert

  Wybrałem to co na co dzień, czyli agresję, ale nie chciało mnie przepuścić dalej. Do bani taka aplikacja.

 • Kultura osobista

  Ooooo , widzę że zaczynają się wypowiadać , sami super instruktorzy . Nie wiem czy ta kampania coś pomoże. Kultura na drodze jest niezbędna , to przedszkolak już nawet wie . Ludzie muszą zrozumieć, że droga jest dla wszyskich , dla początkujących i starszych i dla wprawionych, a pasy dla pieszych .Jednak wciąż mam wrażenie że miejsce na drodze jest tylko dla wiekiego EGO. Którzy wszysko wiedzą najlepiej i wszyskich pouczają i nikogo nie akceptują.

 • szofer

  chcesz to akceptuj, "zawalatych" , niechlujstwo, brak myślenia, ignorancje... etc.., droga jest dla wszystkich, zasady korzystania z niej, też są dla wszystkich, dlaczego mam tracić czas (nerwy) na niedouczonych, ignorantów i niechlujów , dlaczego ?? tak jak poniżej, to są wykroczenia ! nie używanie kierunkowskazu przy wyjeździe z ronda, telefon w ręku, parkowanie w miejscach nie wyznaczonych (to utrudnia widoczność i poruszanie się po parkingu...) to wtedy mam się uśmiechać i akceptować, nie wspomnę o petach wyrzucanych za szybę samochodu podczas jazdy, co kiedyś widziałem nawet w wykonaniu straży miejskiej (2-3 lata temu stare dzieje)... to też moje EGO wyzwala agresję ?? kulturój że tak to ujmę, powodzenia w zawracaniu kijem Wisły...

 • Baby

  Ano dlatego, że też kiedyś ( może za kilka lat) będziesz starszy, będziesz miał słabszy refleks A i nie daj Boże jakąś chorobę, która stanie się przyczyną gorszej jazdy. Wiesz, każdy chce żyć i funkcjonować normalnie. Czasami jednak są okoliczności inne... i wtedy potrzeba po prostu WYROZUMIAŁOŚCI I CIERPLIWOŚCI. Na razie życzę szerokości i opieki ANIOŁA Stróża WSZYSTKIM!!!

 • szofer

  w aspekcie wieku zgadzam się w zupełności, i on nie podlega dyskusji, jeżeli chodzi o mnie "siwy włos" ma przebaczone... jednak moje dywagacje odnoszą się do pełni sprawnych osób (przynajmniej na pierwszy rzut oka) bo nie omieszkam zaglądać do kabin... któż to taki jest ignorantem etc... problem na drodze polega właśnie na tym, że 90% kierowców widzi tylko to, co przez swoją szybę (zazwyczaj jedynie przednią), mało komu chce się dać wyraz empatii i podjechać 0,5 m w lewo czy w prawo, aby drugiemu ułatwić manewr... dzięki za szerokość, oczywiście wzajemnie. ZA PETY przez szybę w czasie jazdy BEZ ZMIAN, stały dźwięk klaksonu przez kilka sekund GWARANTOWANY !!!

 • kierowca

  Mnie trafia sz;;g jak mi kretyni blokują skrzyżowanie lub wyjazd z bocznej ulicy gdy chcę wyjechać nawet w innym kierunku niż oni - lub zatrzymują się centralnie na przejściu dla pieszych z którego i tak pojadą do du..y bo jest ktoś z przodu - ALLLE - jestem maczo i nikogo nie wpuszczę ( nawet pieszego ). Nie wykluczam w tym przypadku stróżów prawa - już wielokrotnie też im zwracałem uwagę na takie zachowanie na drodze.Drugi temat - jak się nie irytować na parkujących na całej szerokości chodnika i w miejscach niedozwolonych - może im mamy jeszcze dziękować za to że stoją ?

 • v12

  Najgorsze są te sieroty co wyjedzie z podporządkowanej zmusza do hamowania a później taka sierota do 40km/h rozpędza się z 200m bo chce zaoszczędzić kieliszek benzyny. Rozumiem, że na kursie teraz uczą eko drivingu ale nadmierna jazda na małych obrotach jest też szkodliwa dla silnika.

 • szofer

  ludzie nie włączają kierunkowskazów przy opuszczaniu rond, inni czekają na wjazd, ludzie włączają kierunkowskazy na ostatnią chwilę przy prawo skręcie, inni czekają, pod centrami handlowymi parkują w miejscach nie wyznaczonych, bo kilku kroków nie chce się zrobić więcej do wejścia, zmieniają pasy ruchu bez kierunkowskazów, niezasadnie ciągle jest jazda lewym pasem na DTS, wielokrotnie dodatkowo okraszona telefonem w ręce na głośnomówiącym (trzeba być ... żeby myśleć że to nie jest wykroczenie) ... i to ma wzbudzać we mnie kulturę czy agresję.... ??

 • szofer

  ludzie nie włączają kierunkowskazów przy opuszczaniu rond, inni czekają na wjazd, ludzie włączają kierunkowskazy na ostatnią chwilę przy prawo skręcie, inni czekają, pod centrami handlowymi parkują w miejscach nie wyznaczonych, bo kilku kroków nie chce się zrobić więcej do wejścia, zmieniają pasy ruchu bez kierunkowskazów, niezasadnie ciągle jest jazda lewym pasem na DTS, wielokrotnie dodatkowo okraszona telefonem w ręce na głośnomówiącym (trzeba być ... żeby myśleć że to nie jest wykroczenie) ... i to ma wzbudzać we mnie kulturę czy agresję.... ??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.