Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek odnosi sukcesy

 • Dodano: 2021-01-15 07:30, aktualizacja: 2021-01-22 14:11

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek mimo roku pod znakiem koronawirusa może pochwalić się wieloma sukcesami. Niedawno młodzi piłkarze roczników 2006-2010 I młodsi podsumowali sezon. Na klubowym spotkaniu nie zabrakło wręczenia nagród I upominków.  

Sezon rozgrywkowy 2020/21 ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem rozpoczęliśmy treningami w grupach sześcioosobowych dopiero maju - mówi Marek Feige, trener rocznika 2006/2007, 2010 i młodszych. - Z kolei w okresie wakacyjnym wszystkie grupy młodzieżowe wyjechały na obóz sportowy do Kęt koło Bielska Białej, a we wrześniu „szczęśliwie” wystartowaliśmy w rozgrywkach podokręgu Katowice – dodaje.  

Warto wspomnieć, że w  sezonie jesiennym wszystkie grupy wchodzące w skład Akademii Piłkarskiej awansowały do wyższych lig w swoich kategoriach  rocznikowych.  

Tak wygladają sukcesy młodych piłkarzy 

Rocznik 2006 (I zespół) – 1 miejsce w IV lidze okręgowej C1 oraz  awans do III ligi wojewódzkiej C1. 

Rocznik 2006/07 (II zespół) – 1 miejsce w V lidze okręgowej C1, awans do IV ligi okręgowej  C1. 

Rocznik 2008 -   2 miejsce w V lidze okręgowej D1, awans do IV ligi okręgowej D1. 

Rocznik 2009 -   1 miejsce w VII lidze okręgowej D2, awans do VI ligi okręgowej D2. 

Rocznik 2010 -   3 miejsce w VI lidze okręgowej E1, awans do V ligi okręgowej E1 

Sukcesy, które udało się nam osiągnąć w 2020 roku mamy zamiar nadal kontynuować. Do treningów wrócimy już 18 stycznia I odbywać sie one będą na terenie boska klubu „Wawel” Wirek, Miejskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji w Rudzie Śląskiej oraz w salach gimnastycznych wireckich szkół podstawowych - podkreśla Marek Feige.  

Warto dodać, że w listopadzie 2020 roku „Akademia Piłkarska Wawel Wirek” została Najlepszą Szkółką Piłkarską w podokręgu Katowice w plebiscycie  “Sportowych Mediów”. 

Skąd zrodził się pomysł powstania Akademii Piłkarskiej GKS Walel Wirek

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek powstała wiosną 2020 r.  W porozumieniu z zarządem GKS Wawel Wirek grupa czterech trenerów (Robert Nowak, Dawid Cyganek, Marek Feige, Patryk Krążyński) stworzyła pilotażowy projekt o nazwie „Akademia Piłkarska Wawel Wirek” zachowując przy tym pierwotną nazwę klubu ze 100- letnią tradycją. Na tę okazję powstał filmik promocyjny przedstawiający ćwiczenia w Akademii.  

Zainteresowani udziałem w treningach w ramach Akademii Piłkarskiej GKS Wawel Wirek powinni zgłosić się na trening wybranej grupy wiekowej lub skontaktować się telefonicznie z którymś z trenerów. Koordynatorem grup młodzieżowych jest Robert Nowak. Akademia prowadzi całoroczny nabór do wszystkich grup wiekowych prowadzonych przez  trenerów.  

Akademia Piłkarska GKS Wawel Wirek odnosi sukcesy


Źródło: Redakcja

Komentarze (5)    dodaj »

 • Tvn997

  Takich zapaleńców miasto powinno wspierać. Szkoda, że na nich i inne kluby złamanego grosza nie udało się znaleźć. Panie Krzyś - do roboty rudzkie dzieci czekają,

 • Jo

  I pomyśleć,że RYBKA sam nie potrafił dobrze kopnąć piłki,a został trenerem i uczy młodych

 • Wodociagi

  A Rybka lubi pływać.Brawo Robert.

 • michał widuch wrk

  WIREK WIREK KS RUCH WIREK WIREK KS RUCH !!!!!!!

 • Motus

  Ruch,Górnik,Arka Gdynia jeden C.ul!Najważniejsi sa mlodzi zawodnicy!To jest sport a nie kibolskie zagrania!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również