RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja "Bezpieczny Pieszy". Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń 

  • Dodano: 2022-07-08 12:00

Rudzka drogówka podsumowała wczorajsze działania "Bezpieczny Pieszy", których nadrzędnym celem jest troska o poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych. W ciągu tych działań stróże prawa ujawnili ponad 40 wykroczeń związanych z bezpieczeństwem pieszych.

Ruda Śląska: Akcja "Bezpieczny Pieszy"

W czwartek rudzka drogówka prowadziła działania skierowane zarówno do pieszych, jak i kierujących. Celem działań było dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od pieszych i kierujących stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które wpływają na ograniczenie liczby zdarzeń i ofiar wypadków drogowych.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi pełnili służbę w wytypowanych miejscach, w których ryzyko wystąpienia niepożądanych zdarzeń drogowych jest największe. Policjanci ujawnili 41 wykroczeń w ruchu drogowym, bezpośrednio związanych z bezpieczeństwem pieszych. 

- Kierujący najczęściej popełniali wykroczenie, polegające na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w obrębie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili w miejscach niedozwolonych - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska. 

Policjanci ujawnili ponad 40 wykroczeń 

Policjanci wyeliminowali z ruchu również 2 nietrzeźwych kierujących, jednego, który kierował hulajnogą elektryczną i drugiego kierowcę osobówki. Trzech kierowców dostało mandaty po 1500 złotych za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Siedmiu pieszych zostało ukaranych za przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

- Apelujemy do kierowców i pieszych o rozwagę! Zachowanie szczególnej ostrożności polegającej na zwiększeniu uwagi w rejonie przejść dla pieszych w znacznym stopniu umożliwi odpowiednio szybkie reagowanie na zagrożenia - mówią policjanci. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • ...to jest niebezpieczne!

    Panowie Policjanci, dzięki za akcję! Proszę o szczególne zwrócenie uwagi na zagrożenie stwarzane przez użytkowników hulajnóg elektrycznych korzystających z chodników, bo ci zaczynają być bardziej niebezpieczni dla pieszych niż kierowcy. Proponuję zacząć od ul. Hallera w godzinach między 6:00 a 7:00 i pewnego eleganckiego użytkownika hulajnogi, w charakterystycznym kasku, frunącego wzdłuż ul. Hallera na całej jej długości pod Waszą komendą, z prędkością dalece nie zbliżoną do prędkości pieszego. Albo sobie, albo nie daj Boże komuś, kiedyś krzywdę zrobi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.