Wiadomości z Rudy Śląskiej

Akcja szczepienia lisów na terenie województwa śląskiego

  • Dodano: 2020-08-21 06:15, aktualizacja: 2020-08-21 06:30

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Katowicach informuje o przeprowadzeniu na terenie województwa śląskiego akcji szczepienia lisów wolno żyjących w okresie od 12 do 30 września 2020 roku poprzez zrzucanie z samolotów specjalnej szczepionki.

Akcja będzie przeprowadzona przy użyciu samolotów. Szczepionki będą zrzucane z wysokości około 200 metrów, na obszarze ponad 7316 km2 terenów zielonych. Średnio na 1 km2 ma zostać rozrzuconych do 20 dawek szczepionki. W sumie na terenie całego województwa śląskiego zostanie wyłożonych 146320 dawek ww. szczepionki.

Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych krążków  o zapachu  „zepsutej ryby”. Zapach ten lisy wyczuwają z odległości ok. 800 metrów. Szczepionki zostaną wyłożone nie tylko w lasach, ale i na pozostałych terenach zielonych  np. na polach, łąkach, w ogródkach działkowych, a nawet w parkach.   

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek z ziemi. Lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą dotkniętej kostki. Jednocześnie przypominamy, że  przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu  akcji  nie wolno wyprowadzać zwierząt  domowych na  tereny niezabudowane.

Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się dwa razy do roku na wiosnę i w jesieni.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • boluś

    Kiej działanie tyj szczepionki obejmuje 'WŚCIEKŁO' ambicja,pazerność,parcie do celu po ' trupach' zalecołbych jej zrzut pod gabinetem Mejera.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.