Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aktywny wolontariusz w każdym wieku

  • Dodano: 2018-09-05 06:30, aktualizacja: 2018-09-05 06:41

In-nY Dom Kultury serdecznie zaprasza seniorów do udziału w projekcie "Aktywny wolontariusz w każdym wieku". Projekt jest skierowany  do osób w wieku 60+, zamieszkujących Rudę Śląską i okolice.

Pomysł na tego rodzaju działanie powstał podczas rozmów z seniorami, na warsztatach i zabawach organizowanych dla nich od kilku lat w In-nYm DK. Mamy nadzieję, że udział w tym projekcie pozwoli im na zrozumienie jak ważną część społeczności stanowią. - mówi Elżbieta Frank, pracownik DK In-nY.

Każdy z uczestników będzie miał możliwość skorzystania z wielu aktywizujących zajęć w ramach Klubu Aktywnego Seniora (m. in. gimnastyka seniora, zajęcia szycia i rękodzieła, warsztaty, wycieczki). Projekt będzie realizowany od września 2018 do grudnia 2019. Liczba uczestników zadania jest ograniczona. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Kwota dotacji: 91503 zł, realizacji całego projektu 95883 zł. Całkowita opłata pobierana od uczestnika: 282 zł (płatne w trzech ratach).

Realizując projekt, pokażemy, że w każdym wieku można się śmiać, bawić i uczyć czegoś nowego, a przede wszystkim dzielić swoimi pasjami. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą. Czekamy właśnie na Ciebie. - podsumowuje Bogusława Grzyśka, koordynator projektu.

Aktywny wolontariusz w każdym wieku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również