Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aleksander Drzewiecki nowym prezesem Kolei Śląskich

  • Dodano: 2019-08-05 10:30

1 sierpnia Koleje Śląskie zyskały nowego prezesa. Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej spółki stanowisko to piastuje Aleksander Drzewiecki.

Powołany z początkiem czerwca nowy prezes KŚ pełnił do tej pory funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach, ma również doświadczenie na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Wierzę, że wspólnie z załogą będziemy rozwijać transport kolejowy w regionie i podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić to bezpieczeństwo, rozwój spółki i jakość świadczonych usług – przedstawia swoje założenia nowy prezes Kolei Śląskich.

Aleksander Drzewiecki to absolwent studiów doktoranckich Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i Politechniki Śląskiej. Ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej.

Drzewiecki objął stanowisko po Wojciechu Dingesie, który zrezygnował z pełnionej funkcji 22 maja. Poprzednik obecnego prezesa na czele spółki stał od września 2015 roku. Powodem odejścia było – deklarowane przez niego – zakończenie misji rozwoju spółki.

Mam poczucie, że moja misja dobiegła końca po upływie pełnej kadencji. Spółkę pozostawiam w bardzo dobrym stanie, a tym bardziej cieszę się, że w ciągu tych 3,5 roku udało nam się zrealizować zadania, które planowane były na 5 lat – mówił Wojciech Dinges w oświadczeniu dla mediów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • asd

    Może wrócą EKO środy czyli darmowe przejazdy dla kierowców którzy zdecydują się zostawić i przesiąść się na pociąg.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.