Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aspirant Roman Aleksandrowicz spotkał się z uczniami jednej z rudzkich podstawówek

  • Dodano: 2021-02-26 08:15, aktualizacja: 2021-02-26 08:50

W dobie pandemii występują pewne ograniczenia, spotkania z nieletnimi nie są możliwe, jednak policjanci podczas swojej pracy profilaktycznej wykorzystują dostępne formy przekazu informacji.

Aspirant Roman Aleksandrowicz zajmujący się profilaktyką społeczną i realizujący zadania na rzecz osób nieletnich, wirtualnie spotkał się z uczniami jednej z rudzkich podstawówek. Warsztaty profilaktyczne dotyczyły aktualnego w tym czasie bezpiecznego korzystania z internetu. Policjanci, którzy realizują zadania wynikające z programów profilaktycznych, nie organizują w czasie pandemii pogadanek oraz spotkań z młodzieżą. Policyjni profilaktycy, współpracujący z placówkami oświatowymi, spotykają się z uczniami za pomocą narzędzi do zdalnego nauczania.

Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej

Tematem spotkania, który omówił policjant, było bezpieczeństwo w internecie, które jest obecnie bardzo ważnym aspektem życia dzieci. Z powodu pandemii to właśnie dzieci spędzają w wirtualnym świecie większość swojego dnia. Podczas zajęć młodzi mieszkańcy naszego miasta dowiedzieli się, co można zrobić, aby korzystanie z dobrodziejstw internetu było bezpieczne, czego im nie wolno robić I jakie mogą być konsekwencje prawne ich nieprzemyślanych działań. Policyjny profilaktyk planuje kolejne tego typu zajęcia w innych rudzkich szkołach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.