RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Autobusy wspierające Ukrainę wyjechały na śląskie ulice

  • Dodano: 2022-03-08 07:00, aktualizacja: 2022-03-07 17:35

Mieszkańcy metropolii jeżdżący trasą Tarnowskie Góry – Katowice mogli natknąć się na wyjątkowy autobus z napisem „NIE DLA WOJNY”. Pierwsze niebiesko-żółte autobusy wyjechały na ulice aby w sposób symboliczny sprzeciwiać się atakowi Rosji na Ukrainę.

Nie dla wojny

4 marca w trasę ruszył pierwszy autobus mający wspierać Ukrainę w tym trudnym czasie. Dzień później dołączył do niego kolejny. Żółto-niebieskie autobusy z napisem „NIE DLA WOJNY” kursują na trasach Tarnowskie Góry- Katowice oraz Sosnowiec-Ożarowice. W ten sposób Metropolia chce wyrazić solidarność z obywatelami Ukrainy i jednocześnie sprzeciwić się wojnie za naszą wschodnią granicą.

- To nasze wspólne wartości, w które wierzymy i za którymi stoimy murem. NIE dla WOJNY, TAK dla POKOJU. Nigdy więcej agresji, przemocy i cierpienia. – czytamy w oświadczeniu Metropolii GZM.

Darmowe przejazdy transportem ZTM

Przypominamy, że od 28 lutego obywatele Ukrainy mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Podczas kontroli biletów wystarczy pokazać ukraiński paszport bądź inny dokument, który potwierdzi narodowość ukraińską lub status uchodźcy wojennego. Dodatkowo obywatele Ukrainy mogą za darmo korzystać z Kolei Śląskich oraz PKP Intercity.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.