Wiadomości z Rudy Śląskiej

Barbórka 2021 to będzie kolejne smutne, górnicze święto. Bez fetowania i hucznych imprez

 • Dodano: 2021-11-10 12:15

Kolejna smutna Barbórka.

Wiadomo już, że hucznych imprez nie będzie. Kolejny rok górnicy będą musieli zadowolić się tylko uroczystą mszą i złożeniem kwiatów.

Wielkich wydarzeń nie zaplanowano

- Ze względu na bezpieczeństwo pracowników i reżim sanitarny obowiązujący podczas pandemii, a także w odniesieniu do zaleceń sztabu kryzysowego, zarząd spółki już 4 listopada podjął decyzję o tym, że nie odbędą się tegoroczne uroczystości barbórkowe. Dyrektorzy kopalni zostali zobowiązani do odwołania Barbórek – mówi Katarzyna Jabłońska – Bajer, JSW S.A.

Nie będzie też w Jastrzębskiej Spółce Węglowej świętowania okrągłej, bo 50., rocznicy istnienia kopalni Borynia. Największe w województwie obchody miała zorganizować największa spółka – PGG. Jednak z tego również nic nie wyjdzie.

- Nie będzie żadnych hucznych uroczystości barbórkowych. Ja, jako przewodniczący związku na kopalni „Staszic-Wujek” podjąłem już decyzję, że nie będzie tej tradycyjnej karczmy piwnej, która jest związana z Barbórką. Podobnie zresztą jak w zeszłym roku – mówi Rafał Jedwabny, WZZ „Sierpień 80” w KWK „Murcki-Staszic”.

Choć górnicy są jedną z najbardziej zaszczepionych grup zawodowych, to akademii oraz gwarków czy karczm piwnych nie będzie. Górnikom pozostaje jedynie indywidualne uczczenie tego święta za barbórkowy dodatek.

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • nie górnik

  każdy zawód jest potrzebny jedynie górnictwo ma przywileje choć nie każda kopalnia przynosi zysk.,nie zazdroszcze im niech mają nie każdy może pracować na kopalni choćby chciał SZczęść Boże

 • Adolf

  przynajmi sie nie bydom nocami po hodniku kulac te łożyroki

 • zielona wyspa

  świat walczy o czyste powietrze, ekologia jet wazna a nie surowiec do zadymiania, jak najszybciej zlikwidować kopalnie, trzeba poświęcić ta garstka ludzi by milionom sie lepiej żyło , nie ma kogo żałować patrzmy na przyszłosć

 • ajron

  te ich zabawy powinni opodatkować

 • wózkowy

  na szczęscie za kilka lat pozamykają te kopalnie, nauczycie sie zyć za 2200 , powinni im też obniżyć emerytury tak samo jak komunistycznym prominentom

 • mechanik

  wasz czas minął pozostał wstyd i długi.Pozamykać i koniec!!!

 • ten z walcowni

  pozamykać te bagna, zbiorowiska nieróbstwa, strat dla polski, komunistyczne zaklady utrzymywały świete krowy lata a teraz musimy ich spłacać.Emertury maja po 7 tyś i smieją sie z innych, im kryzys nie grozi nachapali sie przez tamte lata.Koniec tych bagien w polsce. pozasypywać te dziury na zawsze, zalać szambem , kanalizacje z miasta tam doprowadzić

 • kwiatowe

  Ale co tu swietowac?! Miliardy strat, dotacje z budzetu, zaleglosci w ZUS, czy szkody gornicze?

 • Górnnik

  Czas zacząć spłacać długi kopalni. Zabawa jak już ich nie będzie.

 • nowak

  Co tu świętować ? Zawód jak każdy inny.

 • Marek

  Teraz kiedy węgiel kosztuje trzykrotność to górnicy powinni na trzy zmiany pracować, a nie świętować. Możecie się odbić od finansowego dna. Co natomiast robicie: świętujecie?

 • Kopalnia

  Już dawno pracują na 4 zmiany. Może się zatrudnisz to się dowiesz co to za praca na 4 zmiany

 • Jorg

  Jadymy durś. 7 dni w tydniu. Czorne sie sypie.

 • Marek

  I co z tego że tyle robicie, jak dalej na stracie jesteście. Ponad miliard zł w tym roku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.