Wiadomości z Rudy Śląskiej

Będą pracować na własny rachunek

  • Dodano: 2008-09-23 08:13, aktualizacja: 2008-09-22 18:17

W Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości dobiegło końca kolejne szkolenie adresowane do mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy planują uruchomienie działalności gospodarczej na własny rachunek.

W dniach od 8 do 20 września br. trenerzy z Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości prowadzili szkolenie dla 10 osób skierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak uruchomić i prowadzić własną firmę oraz jak ubiegać się o dofinansowanie takiej działalności z Funduszu Pracy. Tematyka szkolenia stanowiła kompendium podstawowej wiedzy niezbędnej do podjęcia indywidualnej działalności gospodarczej. Uczestnicy szkolenia uczyli się m.in. sporządzania wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności, poznali aspekty finansowe działalności oraz zagadnienia związane z marketingiem i promocją oraz zarządzaniem.

W ostatnim dniu szkolenia słuchacze doskonalili umiejętności menedżerskie oraz techniki interpersonalne. Jedno z ćwiczeń polegało na stawieniu czoła grupie niezadowolonych i wybrednych klientów. Zadaniem "szefa" firmy było umiejętne rozpatrzenie wszelkich roszczeń i reklamacji oraz uratowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Zajęcia w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyły się w ramach projektu realizowanego przez PUP i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - poddziałanie 6.1.3. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również