RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Będzie fala protestów medyków na Śląsku? Na razie wybierają się do Warszawy

 • Dodano: 2021-08-10 13:45

Wyższe wynagrodzenia, więcej pracowników i lepsza jakość świadczeń dla pacjentów – to tylko niektóre postulaty pracowników służby zdrowia, skierowane do rządu. Medycy i przedstawiciele zawodów okołomedycznych zapowiadają we wrześniu protest w Warszawie. Na swoje wynagrodzenia narzekają m.in. pielęgniarki i pielęgniarze.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

W tej chwili kształtują się gdzieś między 2,5 a 3,5 tys. zł na rękę. W zależności od długości pracy, wysługi lat, różnych innych dodatków. Często koleżanki i koledzy pracują na dwa etaty, czyli chodzą z jednego miejsca pracy do drugiego miejsca pracy, żeby zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny – mówi Jacek Antoszek, pielęgniarz.

Wśród postulatów jest także ten, który dotyczy zwiększenia liczby pracowników w służbie zdrowia do poziomu średniej w krajach Unii Europejskiej. Lekarzy zaczyna brakować, bo albo wyjeżdżają za granicę, albo wybierają pracę w firmie prywatnej.

Za godzinę pracy, albo inaczej licząc, za tą samą, ekwiwalentną ilość pracy, myślę że jest w stanie zarobić co najmniej dwu-, trzykrotnie więcej – mówi Maciej Niwiński, przewodniczący śląskiego OZZL.

Medycy i przedstawiciele zawodów okołomedycznych zapowiadają we wrześniu protest w Warszawie. Na swoje wynagrodzenia narzekają m.in. pielęgniarki i pielęgniarze
Medycy i przedstawiciele zawodów okołomedycznych zapowiadają we wrześniu protest w Warszawie. Na swoje wynagrodzenia narzekają m.in. pielęgniarki i pielęgniarze

Lekarzy, którzy wyjeżdżają, nie ma kto zastąpić, mimo że chętnych do studiowania medycyny nie brakuje.

Rząd w tej chwili próbuje zwiększać limity przyjęć na studia dość dramatycznie. Pracując jako nauczyciel akademicki odczuwam to, bo mam więcej pracy i więcej studentów do nauczenia. Ale to są działania, które dadzą efekty za kilka, właściwie nawet kilkanaście lat, bo studia to 7 lat, od stażu, jeszcze specjalizacja, także to jest 12-13 lat – mówi Oskar Bożek, radiolog.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy, który został powołany z początkiem sierpnia, domaga się również pilnego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. Protest ma odbyć się 11 września w Warszawie, wezmą w nim udział także pracownicy ochrony zdrowia ze Śląska.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Abcde

  Jak nasz szpital będzie strajkował to jakieś jaja będą. Bo pielęgniarki świeżo po podwyżkach i to nie w wysokości 100 czy 200 złotych...

 • boluś

  Skoro tyj Bandzie Niyrobów z WIEJSKIEJ sie należom wariackie podwyżki to ich PRACODAWCOM czyli WYBORCOM tyż sie coś należy poza NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ z prespektywą DOŻYWOCIA !

 • Ecik

  Ale w szpitalu to chyba nie tylko lekarze,pielegniarki i pracownicy okolomedyczni pracuja !!!!Jest tez masa innych pracownikow pracujacych na glodowych stawkach a wykonujacych bardzo wazne i potrzeba prace.Czy ktos o nich pomyslal ???

 • bb

  Popieram, bo służba zdrowia wcale nie ma lekko. pisiory całe lata w d...e wszystkich mają, a teraz nagle braki w służbie zdrowia, za chwila pojawią się braki wśród nauczycieli,bo ich też mają gdzieś, itd,itd, brawo, jeszcze niech dołożą "nowy ład" i pójdziemy całkiem na dno, a tępy naród wszystko kupi, za miskę ryżu.....

 • Bombon

  Tym to zawsze mało

 • zadowolona

  Masz rację jestem pielęgniarką szpitalną i zarabiam na rękę ok. 6 tyś. Też uważam, że niektórym ciągle mało. Cóż taki naród.

 • Salowy

  Powiedz mi w jakim szpitalu. Wystąpię do tego szpitala z zapytaniem wg ustawy o dostępie do informacji publicznej i dowiem się jakie to zarobki są na stanowiskach. No chyba że to prywatna klinika.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.