Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bez tablic rejestracyjnych i bez zapiętych pasów, za to z narkotykami i repliką pistoletu

 • Dodano: 2019-10-23 06:15, aktualizacja: 2019-10-23 06:40

Rudzcy policjanci zatrzymują kolejne osoby mające powiązania z narkobiznesem.

W poniedziałek po godz. 15.00 w rejonie skrzyżowania ulic Zabrzańskiej i 1 Maja mundurowi z drogówki namierzyli samochód bmw bez tablicy rejestracyjnej, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się że zatrzymany do kontroli kierowca miał w samochodzie narkotyki i replikę pistoletu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wraz z patrolem z „jedynki” zatrzymali 19-latka, który jechał samochodem marki BMW bez przymocowanej do zderzaka tablicy rejestracyjnej i bez pasów.

W trakcie kontroli młody rudzianin był bardzo zdenerwowany

Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości i przebadali na zawartość narkotyków, ale oba wyniki były negatywne. Wraz z partolem z „jedynki”, który uczestniczył w kontroli sprawdzili co przewozi w samochodzie. Stróże prawa znaleźli trzy woreczki z białym proszkiem, jak się później okazało amfetaminą w ilości pozwalającej na wydzielenie prawie 40 działek dilerskich. Oprócz narkotyku 19-latek w samochodzie posiadał replikę pistoletu. Patrol drogówki rozliczył rudzianina za wykroczenia drogowe wypisując mu mandat karny, a mundurowi z komisariatu przekazali go kryminalnym, którzy dalej poprowadzą sprawę narkotyków. Śledczy będą mieli również na uwadze zabezpieczoną w samochodzie replikę broni palnej i sprawdzą czy zatrzymany nie brał udziału w jakimś przestępstwie przy jej użyciu. Policjanci rudzkiego garnizonu, mając na uwadze nasilające się zjawisko związane z handlem narkotykami, już dawno wypowiedzieli wojnę dilerom śmiercionośnych środków. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców – często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od patologii, choroby i degradacji.

Prawie codziennie nasi funkcjonariusze zatrzymują dilerów narkotykowych lub osoby posiadające narkotyki. Z uwagi na tzw. dobro śledztwa (niestety) nie o wszystkich sprawach możemy informować.

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • Narkołyki? Nie!

  Wyjątkowy "inteligent", bez pasów i rejestracji pojazdu. Za to z narkotykami, zabawkowym pistoletem i poruszający się samochodem marki BMW. Król przypału, IQ stonki ziemniaczanej, rasowy gangsta wychowany przez kodeks ulicy. Stereotypowy Seba, Pan i władca okolic monopolowego i dyskotek dla 15-latków. Wypuśćcie go, wsypie wszystkich, łącznie z kotami, psami i wróblami wyjadającymi pszenicę z jego chleba.

 • Chewlik z nojbału

  My zawsze bydymy cpac, to jest nasze hobbi

 • Rudy

  Brawo. Powinno się zakazać sprzedaży i posiadania wszystkich substacji działających na oun. Także alkoholu.

 • Tomek

  Rudzianin, pewnie był rudy

 • Jeronimo

  Urwa tylko wszystkich nie zamykajcie , bo dziewczyny będą drętwe na dyskotekach

 • Babcia

  Dobrze już za dużo złego te narkotyki zrobiły w Rudzie. Stanowcze nie dla dragów.

 • Okrasa

  Przecież to dziecko miało napewno mleko w proszku a pistolet to jego zabawka. Brawo dla Policji tępić takich g... I

 • Radzio

  Brawo i dziekujemy .

 • Tom

  Brawa dla policji!!.Tępić tych handlarzy śmiercią.

 • NauczSieCzytac

  Gdzie jest napisane, ze to handlarz ?

 • Tom

  40-tu działek na własny użytek raczej nie woził, myślenie nie boli, spróbuj zacząć.

 • Plk

  40 działek to 4 gram. Oni uznają 0.10 za działkę ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.