RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczeństwo wspólnym dobrem

  • Dodano: 2018-05-10 08:15, aktualizacja: 2018-05-10 07:28

8 maja w Osiedlowym Domu Kultury RSM Matecznik przy ulicy Norwida 26 odbyło się spotkanie z uczniami SP nr 3 i SP nr 35.

Specjalnie dla dzieci myślących już z pewnością o letnim wypoczynku organizatorzy przypomnieli co zrobić aby bezpiecznie wypocząć. Inicjatorem spotkania był dzielnicowy asp.szt. Marek Jeglorz, kierownik „Matecznika” i Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

Rudzki dzielnicowy przedstawił dzieciom zasady jakie obowiązują podczas letniego wypoczynku, górskich wycieczek i kąpieli w zbiornikach wodnych. Zebrani uczniowie dowiedzieli się jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa w trakcie przebywania na podwórku i jak mają się zachować gdy zostaną nagabywani przez obcych. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę wydaną specjalnie na to spotkanie a zawierającą podstawowe zasady jakimi należy się kierować aby być bezpiecznym. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz podstawowych czynności ratunkowych zaprezentowany przez zawodowego ratownika medycznego. Liczymy, że dzięki tego typu spotkaniom z uczniami podstawówek, będą oni wiedzieć jak unikać zagrożeń podczas wakacyjnych wyjazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.