Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczne wakacje 2021. Policjanci radzą - dbajmy o siebie i innych

  • Dodano: 2021-07-30 07:45, aktualizacja: 2021-07-30 07:52

Tradycyjnie wraz z zakończeniem roku szkolnego policjanci ruszyły z akcją „Bezpieczne Wakacje”. Wraz z nim okres, w którym dzieci, ale także dorośli dużo przebywają poza domem.

Wypoczywajmy bezpiecznie, zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

Dla policjantów jest to czas intensywnej pracy mającej zapewnić bezpieczeństwo odpoczywającym na terenie naszego miasta. Do podstawowych zadań mundurowych w tym czasie będą należeć przede wszystkim kontrole drogowe, kontrole wokół zbiorników wodnych, a także kontrole w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby ten beztroski czas minął bezpiecznie.

Wzmożony ruch kołowy

Policjanci ruchu drogowego podczas działań „Bezpieczne wakacje 2021”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, będą kontrolować prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzać będą także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

Bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą

Najczęstszą przyczyną wypadków tego typu jest przede wszystkim przecenianie własnych możliwości przez osoby kąpiące się na niestrzeżonych zbiornikach, korzystające z dzikich plaż i wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu. Aby zapobiegać tego typu tragicznym wypadkom, jak co roku policjanci biorą udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” organizowanej pod patronatem i z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przed wyjazdem na wakacje zwróćmy uwagę na właściwe zabezpieczenie naszego mieszkania lub domu. Sprawdźmy, czy wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte, ponieważ najczęściej w ten sposób złodzieje dostają się do naszych domów. Poprośmy zaufanego sąsiada, aby doglądał naszego mieszkania i reagował na osoby kręcące się wokół domu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.