RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpłatna mammografia w mobilnej pracowni mammograficznej w lipcu. Sprawdź termin

  • Dodano: 2021-06-25 07:15, aktualizacja: 2021-06-25 07:24

Grupa Lux Med zachęca do udziału w bezpłatnej mammografii.

Badanie mammograficzne w Rudzie Śląskiej

Już 20 lipca w godz. od 10.00 do 17.00 na placu Jana Pawła II stanie mobilna pracownia mammograficzna, w której będą mogły się przebadać kobiety w wieku 50-69 lat. Badania refundowane są przez NFZ.

W mammografii mogą wziąć udział panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Przed badaniem wymagana jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie LUX MED. W celu weryfikacji uprawnień do badania przy rejestracji należy przygotować dowód osobisty. Na badanie wskazane jest przyniesienie zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED zachęca do systematycznego wykonywania badań zgodnie z zaleceniami wspomnianego wyżej programu. Tylko przestrzeganie terminów kolejnych mammografii umożliwia wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby i pozwala na rozpoczęcie natychmiastowego i skutecznego leczenia, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.


Więcej informacji na temat mammografii na stronie mammo.pl
W związku z pandemią na czas badania pacjentki proszone są o przyjście w maseczce ochronnej, w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.