Wiadomości z Rudy Śląskiej

Biathlonistka z Rudy Śląskiej z podwójnym złotem

• Dodano: 2021-03-16 20:00

Oliwia Suchy znów pokazała, że stać ją na wiele. Młoda biathloniska z Rudy Śląskiej wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w Dusznikach Zdrój i wywalczyła złoto indywidualnie oraz w sztafecie.

W pierwszym dniu mistrzostw Polski odbyły się biegi indywidualne. Rudzianka po świetnym biegu i trzech niecelnych strzałach na strzelnicy, z prawie półminutową przewagą, zdobyła mistrzostwo Polski. Tym sposobem wywalczyła złoty medal.  Natomiast w sprincie do podium zabrakło jej niecałe 9 sekund. Ostatecznie zawodniczka zajęła 6. miejsce. Młoda biathlonistka rewelacyjnie spisała się także w starcie sztafet, podczas których wraz z klubowymi koleżankami zdobyła złoty medal. Przewaga na drugą sztafetą wyniosła aż +1:56.

Warto wspomnieć także, że podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego, odbywających się na Kubalonce jeszcze w lutym Oliwia Suchy zdobyła odpowiednio 2. oraz 3. miejsce. Start ten pozwolił jej umocnić się w klasyfikacji generalnej. Po 8 występach w tym roku zajęła ostatecznie 1.miejsce w klasyfikacji generalnej.

Oliwia Suchy trenuje w klubie UKS Biathlon Chorzów pod okiem moich trenerów Agnieszki i Michała  Cylów. Swoją przygodę z biathlonem rozpoczęła w wieku 7 lat. Wpływ na podjęcie decyzji miało spotkanie zreprezentantką Polski w biathlonie Moniką Hojnisz - Staręgą.