Wiadomości z Rudy Śląskiej

Biblioteczne "Bibliosy"

 • Dodano: 2015-05-05 13:15, aktualizacja: 2015-05-05 14:25

Zasłużeni dla rudzkiej biblioteki zostali nagrodzeni za osiągnięcia oraz wieloletni wkład w rozwój czytelnictwa w Rudzie Śląskiej. Podczas uroczystości zorganizowanej z okazji obchodów "Dnia Bibliotekarza", przyznano „Bibliosy 2015”, czyli Nagrody Honorowe Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz tytuły „Pro Library”.

Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom za to, że tworzycie bibliotekę i wspaniale pracujecie przez cały rok. Dziękuję również w imieniu czytelników, bo bez was biblioteka nie mogłaby istnieć – dziękował Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.

W tym roku nagrodę „Bibliotekarza Roku” otrzymała Maria Krząkała. „Czytelnikiem Roku” został Jerzy Kasperek, natomiast tytuły „Pro Library” otrzymali: Stanisław Gerard Trefoń, Weronika Kołodziejczyk oraz Barbara i Krzysztof Poloczkowie. W Centrum Inicjatyw Społecznych „Stara Bykowina” zgromadzili się obecni i dawni pracownicy rudzkiej biblioteki, a także władze miasta.

Niektórym może się wydawać, że praca bibliotekarza jest nudna, ale nie ma nic bardziej mylnego niż właśnie takie przekonanie. Tak naprawdę bibliotekarze są czarodziejami, ponieważ książki, które nam podają, mają często wpływ na to, kim jesteśmy – podkreśliła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej. - Dlatego bardzo dziękuję, że za pomocą magicznej różdżki wpływacie na gusta czytelnicze w naszym mieście. Życzę, żebyście mieli jak najwięcej czytelników i zarażali pasją czytania kolejnych – dodała.

Bibliosy wręczane są z okazji "Dnia Bibliotekarza" od 1997 roku. "Bibliotekarza Roku" wybierają pracownicy biblioteki. Nominacji w kategorii "Czytelnik Roku" udzielają kierownicy filii MBP. W obu kategoriach nagrody przyznaje kapituła. Honorową Nagrodę MBP w Rudzie Śląskiej „Biblios” można otrzymać tylko raz.

Biblioteczne "Bibliosy"

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • genia

  Czy ktoś z Państwa komentatorów wie co to jest biblioteka i komu służy. Tylko ten wie kto jest jej użytkownikiem. Ja jestem i nie tylko wypożyczam książki ale i uczestniczę w imprezach bibliotecznych. Moje dzieci również. Zerknijcie zatem drodzy malkontenci i złośliwcy na stronę www oraz na biblioteczne blogi. Jak postaracie się i zdobędziecie wiedzę na temat pracy w bibliotece to gwarantuję wam że wstyd was nie opuści. Tego wam życzę oraz oczywiście częstych odwiedzin w tej jakże potrzebnej mieszkańcom instytucji kultury. Pozdrawiam.

 • kiść sławomir

  Jestem użytkownikiem i przeciwnikiem, nie widzę sensu istnienia tej i wielu innych instytucji w dzisiejszych czasach. Takie jest moje zdanie, można mieć inne i to szanuje. Ale rzadko wypowiadają się w tym temacie ludzie niezaangażowani, przez co głos zaangażowanych jest brany jako głos większości. A większość nie korzysta (co nie znaczy, że nie czyta) z bibliotek i jednocześnie jest zmuszana je utrzymywać ogromnym nakładem pracy odbieranym pod przymusem w podatkach.

 • obserwator

  Pozdrawiam serdecznie znajomom czytelniczke,pięknom WERE zwarkoczem jadoncomstale autobusem 199,dosiadajoncy gawendziasz.czołem/WERONIKA.

 • Ania

  Ale co zrobić, żeby ludzie więcej czytali? Poziom naszego czytelnictwa jest okropny...

 • gego

  zamknąć biblioteki i obniżyć podatki, ludzi będzie stać na kupno książek takich jakie chcą, automatycznie zaczną więcej czytać

 • pracownik majowy

  Zgadzam się! Spalmy książki, ludzie automatycznie zaczną sami pisać!

 • kupek

  Dobrze, że biblioteczne te "Bibliosy", a nie np. strażackie albo górnicze...

 • Amka

  Ignoracja i zawiść piszących nie ma granic! Nauczyli go piszć i czytać / bez zrozumienia / więc pisze głupoty. Czsami myślę , że na naukę dla niektórych to były wyrzucone pieniądze.

 • The Truth

  Do Sławomir:Dlaczego ? Ludzie tak samo pracują jak inni. Jeśli masz problem budżetówka zaprasza. Każdej rodzinie kupić e-czytnik. Ciekawe ile ksiażek przeczytałeś w tym roku niezależnie czy na czytniku, telefonie czy w formie papierowej.Pozatym biblioteka to nie tylko ksiazki ale co możesz wiedzieć jak tylko siedzisz w fotelu i oglądasz telewizje.W każej placówce coś się dzieje, ludzie też krążą i wypożyczają ksiażki a także, tu Cię zaskoczę także płyty z muzyką filmy i gry. Pamiętaj był już taki jeden co kazał palić ksiazki i nie skończyło się to dobrze dla Europy. Parafrazując" Nie wiesz nic Sławku"

 • kisc slawomir

  Mamy drugą połowę drugiej dekady 21 wieku. Bibliotek to przeżytek trzeba się w końcu z tym pogodzić, muzykę i filmy dziś wypożycza się bez wychodzenia z domu. Książki zdobyć jest jeszcze łatwiej. Nie potrzeba do tego budynku, dyrektora, bibliotekarek, sprzątaczek, administracji, czynszu, kosztów energii, remontów. Argument, że pewnie nie czytam książek jest nietrafiony. Poczytaj o prawie Godwina a propos palenia książek.

 • babcia Aniela

  ale bredzisz... do tego jak zwykle ekonomista się tu znalazł! nawet budżetówka ( a może zwłaszcza) odprowadza podatki, do tego nie wspiera w żaden sposób szarej strefy, za to wpływa na ratowanie zwykłej ludzkiej życzliwości i przyzwoitości, co w twoim przypadku chyba nie ma zastosowania...mimo wszystko z poważaniem- BA

 • kiść sławomir

  bzdury, budżetówka nie płaci podatków, to co wypełniacie w PITach to czysto księgowe operacje, przerzucanie papierka z jednej kupki na drugą (w tym akurat macie doświadczenie)

 • pracownik majowy

  Klapa, rąsia, buźka, goździk. Przepraszam: róża.

 • kiść sławomir

  Nagrody, odznaczenia, gale to możliwe tylko w budżetowce. A może by tak zlikwidować biblioteki, obniżyć podatki o koszt ich utrzymania co pozwoli każdej rodzinie kupić czytnik e-ksiażek i rocznie kilka pozycji do przeczytania?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.