Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bielszowicka "siedemnastka" nagrodzona!

  • Dodano: 2018-04-11 13:30

1217 placówek z całej Europy (w tym 70 z Polski) zostało nagrodzonych odznaką „The eTwinning School Label”. Jedną z nich i jedyną z Rudy Śląskiej jest Szkoła Podstawowa nr 17 im. prof. Jana Karskiego! Oceniając wyróżnione szkoły, uwzględniono innowacyjne i kreatywne podejście do nauczania, promowanie e-Bezpieczeństwa oraz podejmowanie działań popularyzujących program eTwinning w lokalnej społeczności.

W bieżącym roku szkolnym mija 10 lat, od kiedy – jeszcze jako Gimnazjum nr 14 – bielszowicka „siedemnasta” przystąpiła do realizacji projektów w ramach programu eTwinning. Dla uczniów i nauczycieli to lata owocnej współpracy w międzynarodowym gronie oraz twórczych działań z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi urozmaicających naukę języków obcych. Projekty prowadzone są w języku angielskim i francuskim,a w przyszłości planowany jest również język niemiecki. Warto podkreślić, iż realizowane przez szkołę projekty dwukrotnie zostały nagrodzone w konkursach ogólnopolskich  „Nasz projekt”, a placówka otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień w postaci krajowych i europejskich odznak jakości za swoje osiągnięcia.

Obecnie SP 17 prowadzi kilka projektów międzynarodowych, w których uczestniczy zarówno młodzież z klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych, jak i najmłodsi uczniowie uczniowie z klas I i IV. Osiągnięcia siedemnastki doceniło także  Kuratorium Oświaty w Katowicach, które kilkakrotnie zapraszało szkołę do promowania swoich działań na forum województwa śląskiego. Szkolnym koordynatorem projektów jest pani Weronika Kuś, a wspierają ją panie Sandra Czeczota i Marta Knapik–Nawrat.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.