RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bilans akcji "Bezpieczny cyklista" - ponad 40 wykroczeń!

  • Dodano: 2021-08-27 09:15

Przedwczoraj od rana na terenie naszego miasta rudzka drogówka prowadziła działania "Bezpieczny cyklista". Podstawowym ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Stróże prawa kontrolowali stosowanie się rowerzystów do przepisów ruchu drogowego, ale zwracali również uwagę na zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

Podsumowanie działań "Bezpieczny cyklista"

Policjanci z drogówki oprócz codziennych kontroli prowadzą działania, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas takich działań prowadzone są kontrole stosowania się przez nich do przepisów ruchu drogowego. Priorytetem jest ograniczenie liczb zdarzeń z udziałem rowerzystów oraz podniesienie świadomości wśród kierujących samochodami, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

W trakcie przedwczorajszych działań policjanci ujawnili łącznie ponad czterdzieści wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i kierowców samochodów wobec rowerzystów. W dwunastu przypadkach sprawcy tych wykroczeń zostali pouczeni, na resztę nałożono mandaty karne. W większości przypadków, wykroczenia popełniane przez kierowców samochodów polegały na nieustąpieniu pierwszeństwa rowerzystom. Tego typu działania mundurowi z drogówki będą prowadzić częściej, aby uświadomić wszystkim użytkownikom dróg jak ważne jest bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • n4u

    Ja bym się zapytał ile było za glebę przez dziury w drogach / torach / ścieżkach etc tj "niedostosowanie prędkości do warunków" ...

  • Adam

    Redakcjo . A ile mandatów było za niestosowanie ścieżki rowerowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.