Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bomba w jednym z garaży w Halembie?

 • Dodano: 2021-06-29 11:15, aktualizacja: 2021-06-29 14:19

W poniedziałek, 28 czerwca, w Halembie dokonano niecodziennego znaleziska, które wywołało nie lada zamieszanie. Konieczna była ewakuacja mieszkańców jednego z bloków. Co się stało?

Jak wyjaśnia asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, najemca jednego z garaży znajdujących się w okolicy ul. Parandowskiego w Halembie znalazł przedmiot, który przypominał bombę. Obiekt był stosunkowo niewielkich rozmiarów – długością dorównywał klawiaturze komputera. 

Mężczyzna, który dokonał tego „odkrycia”, natychmiast zaalarmował odpowiednie służby. Jak udało nam się dowiedzieć, wcześniej nie zauważył podejrzanego przedmiotu, ponieważ w garażu nie ma światła. Dodatkowo najemca nie miał wcześniej czasu, żeby posprzątać garaż.

Po zgłoszeniu na miejscu pojawili się zarówno policjanci, pirotechnicy, jak i strażacy. Konieczna była też ewakuacja mieszkańców bloku znajdującego się w pobliżu wspomnianego garażu.

Pirotechnicy zajęli się „bombą”

- Okazało się, że znaleziony przedmiot to nie bomba, a jedynie sama skorupa pozbawiona materiałów wybuchowych – wyjaśnia asp. szt. Arkadiusz Ciozak.

Nie wiadomo czy znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej, czy też to atrapa, która była przechowywana przez lata i skorodowała. Najważniejsze jest jednak to, że nie stanowiła zagrożenia dla mieszkańców.

Komentarze (13)    dodaj »

 • boluś

  Może faktycznie takie atrapy to sposób na posprzontanie Miasta? Skoro ciarachy Pinokio i Peppa nic niy robiom! Wjyżdżajom Służby na hasiok i sprzontajom!

 • Bubi

  Boluś ,ale dureń z Ciebie.Ciarachy to Ci nie sprzątają u Siebie, s ty nie dość ,że Pinokio to jeszcze analfabeta .

 • Katarzyna

  Ten artykuł to jedna wielka sciema i pozamiatanie problemu pod dywan ,na moim terenie wszystko się to odbywało i nikt mi takiego kitu nie wciśnie ,chciałabym tylko wiedzieć kto ma w tym udział i jakie profity

 • hanys

  Dobry pomysł! Jak ftoś ciarach i niy chce mu sie sprzontać to trza w bajzlu położyć "bomba", przijadom fojermany i posprzontajom!

 • tomasz

  ja prdl. a koszty ??? cała ulica zastawiona, ludzie ewakuowani. wynajmował i teraz dopiero to zobaczył ?

 • szamot

  Dzwoni facet na policję: Halo! W garażu mam coś, co wygląda, jak bomba! Dyżurny odpowiada: OK, przyjedziemy, ale asysta policji to będzie koszt 2500zł, dwa wozy bojowe PSP to dziesięciu strażaków - koszt 5000zł, a pirotechnik to już najwyższa półka - 10kzł od akcji, Zgadza się pan? Na co facet odpowiada: eeeee tego ten... właściwie nie było tematu :-) najwyżej do lasu wyrzucę...

 • fajerberga

  I dopiszą ci te koszty do rubryki POTRĄCENIA na pasku czy jak? Poza tym jakie koszty? Przecież gliniarze, strażacy oraz pirotechnicy tak i tak byli w robocie, więc zapłacone dostaną, jedynie to, że opuścili koszary. No chyba że boli cię koszt zużytego paliwa, to faktycznie - jest się czym zamartwiać... :-)

 • Bubi

  Słońce chyba wypaliło Ci mózg,widać po twoim komentarzu .Pozdrawiam

 • Ever

  A co ty byś mądralo zrobił , nie wiedząc czy to atrapa czy prawdziwy pocisk, zaniósł byś do domu albo do lasu?

 • Mm

  Tak teraz dopiero... Ponieważ garaż nie jest oświetlony i nie był sprzątany od momentu wynajmu. Poza tym artykuł kłamie w każdym słowie.

 • Andzia

  Jaka redakcja taki artykul

 • Lelek

  Tomasz, faktycznie mógł ją wzięć i ciepnąć w twoja strona. Wtedy na pewno ulica byłaby pusto

 • zakamuflowany

  zum glück niy d.u.p.ł.o.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również