Wiadomości z Rudy Śląskiej

Skorzystaj z aplikacji KMZB i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych

 • Dodano: 2021-01-28 08:15, aktualizacja: 2021-01-27 06:21

Zimą mrozy mogą być powodem poważnych wychłodzeń organizmu lub nawet zamarznięć dlatego policjanci przypominają, aby nie pozostawać obojętnym na los osób potrzebujących.

Dzięki możliwości naniesienia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa informacji dotyczącej bezdomności, policjanci trafiają do osób samotnych i bezdomnych, aby sprawdzić, czy potrzebują pomocy.
 

Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się przypadki zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Powodem zagrożenia ich  życia bywa nie tylko ujemna temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Dzięki tej aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „bezdomność”.

Pozwala ona wskazać użytkownikom miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Pamiętajmy także o osobach samotnych, chorych jak i nieporadnych życiowo. Jeden telefon, jedno kliknięcie – tak niewiele trzeba, aby pomóc.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Robol.

  Ja - to jest gut. Rachmistrze przyjdą do nich na spis.Spiszą wszystko co posiadają by WŁADZA mogła zapoznać się z luksusem i dobrobytem obywateli.

 • kyks

  Godula,Orzegów,puste szpitale,szkoły poprostu nieczynne,alecałkowicie nadajonce sie na,schroniska,nocle[...]ie,przytuliska itdpytomy sie costoi na drodze aby to natychmiast,prowizorycznie uruchomic,uksploatowac te obiekty bo jest tego wielko potrzeba.

 • B&B

  Bezdomnych zutylizować bo nikomu nie są potrzebni .

 • SL.

  Genetyka zmieni oblicze tej ziemi już nie długo nie będą potrzebne takie tematy jak ten.

 • Aa

  Oby

 • Eliza

  Genetyka nie tylko zmieni - usunie nie potrzebne elementy z naszego życia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.