Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co to jest skimming? Jak się przed nim ustrzec?

 • Dodano: 2020-10-07 06:00, aktualizacja: 2020-10-07 06:32
Mając do wyboru różne bankomaty lepiej jest korzystać z tych, które znajdują się wewnątrz banków, budynków mniej prawdopodobne jest, że przestępcy odważą się zamontować tam urządzenia skimmujące - skanujące.
 
Pamiętajmy żeby przed dokonaniem transakcji przyjrzeć się dokładnie urządzeniu, sprawdźmy czy nie zostało w jakiś sposób przerobione – zmodyfikowane.
 

Ważne

SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach innych krajów.
 

Kilka rad jak ustrzec się przed skimmingiem

Mając do wyboru różne bankomaty lepiej jest korzystać z tych, które znajdują się wewnątrz banków, budynków mniej prawdopodobne jest, że przestępcy odważą się zamontować tam urządzenia skimmujące - skanujące.
 
Pamiętajmy żeby przed dokonaniem transakcji przyjrzeć się dokładnie urządzeniu, sprawdźmy czy nie zostało w jakiś sposób przerobione – zmodyfikowane. Najczęściej w celu pozyskania danych z karty przestępcy montują na bankomatach specjalne nakładki na czytnikach kart, często też montowana jest kamerka, która rejestruje wbijany nr PIN. Wpisując kod PIN, należy zasłaniać ręką klawiaturę.
 
Jeśli bankomat wzbudza podejrzenia, niezwłocznie powiadom o tym fakcie pracownika banku i policję.

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Tom

  Bankomat jest własnością banku i to nie my klienci mamy się czegoś uczyć a właściciel urządzenia.Bank ma monitoring i odpowiada za wszystkie straty które ponosi klient.

 • kasa

  Ludzie pytajom dlaczego zato takie liche kary,no dlaczego,agdzie wizerunek tych magików,pokazac ich.

 • boluś

  Znosz syćkich Cygonów i Żydów w Unii? Dopasuj Morawieckiego vel Kaczyńskiego o poprzednikach niy wspomna!

 • Tadeo

  Wreszcie ktoś tłumaczy dziwne słowa, następne słowo którego nie rozumiem i prosze o pomoc redakcji to - rimming?! Napiszcie co to jest i jak się przed nim ustrzec?

 • jerzy

  to nie dziwne słowa. Kiedyś była rusyfikacja a teraz amerykanizacja.

 • Tofik

  To jest tzw. przejęzyczenie jak pomylisz plac zabaw z szambem

 • znawca

  Ale obryty jesteś , widocznie często stosujesz rimming .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.