Wiadomości z Rudy Śląskiej

Coraz więcej interwencji w związku z nieprzestrzeganiem nowych przepisów

 • Dodano: 2020-04-07 06:15, aktualizacja: 2020-04-07 06:30

Codziennie policjanci otrzymują anonimowe informacje o podejrzeniu łamania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Część interwencji wynika ze spostrzeżeń własnych funkcjonariuszy

W minioną niedzielę policyjny patrol spostrzegł grupę mężczyzn pijących wspólnie alkohol. W myśl zasady „zero tolerancji” towarzyskim kolegom wręczono mandaty – każdemu po 500 zł.


Piękna pogoda, weekend – jeszcze kilka tygodni temu na ulicach byłoby widocznych sporo spacerujących osób.

Teraz skwery i parki świecą pustkami

To dobry znak, że obowiązujące zasady bezpieczeństwa są przez większość osób respektowane. Niestety zdarzają się sytuacje łamania prawa. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia, dlatego lekceważący przepisy muszą się liczyć z dotkliwymi karami.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu policjanci interweniowali w sumie 60 razy w związku z podejrzeniem łamania przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się i przemieszczania w grupach. Wiele z przypadków nieodpowiedniego zachowania dotyczyło mężczyzn, których do wyjścia z domu skłoniła chęć napicia się alkoholu. W związku z lekceważącym podejściem do zagrożenia, mundurowi karali takie osoby mandatami. W jednym przypadku ze względu na rażące lekceważenie przepisów skierowano wniosek do sądu o ukaranie trzech mężczyzn, powiadomiono również Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć grzywnę w wysokości od 5 do 30 tys zł. Trzech pijanych kolegów jeździło po Halembie oplem, a kierowca spowodował kolizję z zaparkowanym samochodem. Oprócz odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwym i kolizję, kierowca wraz z pasażerami odpowie również, za łamanie obostrzeń związanych z koronawirusem.

Uznanie należy się natomiast tym, którzy wykazują się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia i zostają w domach, ograniczając swoje potrzeby do minimum.


Oczywiście w dalszym ciągu mundurowi, patrolując ulice Rudy Śląskiej, będą reagować na wszelkie naruszenia prawa, szczególnie związanego z bezpieczeństwem!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Łoś

  Na trzepać kasiory trzeba a teraz jest taka okazja ,żeby komuś coś dać to najpierw trzeba komuś zabrać,tak szukanie naiwnych jeleni.

 • antek

  Przecież wystarczy pod sklepami nocnymi się zaczaić w godzinach późno wieczornych. Teraz do świąt markety czynne nawet 24h to dopiero zebrań będzie...

 • rex

  Panstwo policyjne się komuś zamarzyło...

 • nowak

  Dzisiaj na kilku kilometrach drogi z pracy do domu minąłem kilka kontroli prędkości. Policja ma za zadanie zapełnić na szybko budżet państwa .

 • Lol

  Tak się zagalopowali że chcą wlepiać nawet mandaty za to że ktoś jest na działce, choć to jego własność prywatna a nie miejsce publiczne. Nie długo wyjdziesz na balkon i cię spałują. Trochę rozsądku Policji i SM życzę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.