Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czas wyborów. Kto na fotel prezydenta?

 • Dodano: 2014-03-19 20:00, aktualizacja: 2016-09-22 12:28
Do wyborów samorządowych dokładnie osiem miesięcy. Na kogo będą mogli oddawać swoje głosy mieszkańcy Rudy Śląskiej to w większości przypadków jeszcze tajemnica.
 
 
Giełda nazwisk jednak już funkcjonuje.
 
 
Przegląd potencjalnych kandydatów rozpoczynamy od urzędującej Prezydent Miasta Grażyny Dziedzic. Ta będzie się ubiegać o reelekcję.
 
 
Jest to niejako naturalna kolej rzeczy, że prezydent podda się ocenie mieszkańców,bo to jest najlepszy dowód na to jak wykonuje swoje obowiązki – mówi rzecznik Urzędu Miasta Ruda Śląska Adam Nowak
 
 
Póki co oficjalnie swojego kandydata ogłosiła jedynie Platforma Obywatelska.
 
 
Rada Powiatu PO postanowiła, że kandydatką na prezydenta miasta będzie Aleksandra Skowronek, biorąc pod uwagę to, że jest cenionym fachowcem, doświadczonym samorządowcem i doskonale zna Rudę Ślaską i jej problemy – potwierdza Wioletta Tkocz z rudzkich struktur Platformy Obywatelskiej
 
 
Prawo i Sprawiedliwość postawi najprawdopodobniej podobnie jak w poprzednich wyborach  na Jarosława Wieszołka. Oficjalnej informacji jeszcze nie ma ale wskazany kandydat nie zaprzecza, a wręcz potwierdza tę informacje. Sojusz Lewicy Demokratycznej zaznacza, że decyzje podejmie na konwencie miejskim w czerwcu. Tu naszym zdaniem wybór kandydata rozstrzygnie się pomiędzy Dariuszem Potyrałą oraz Jerzym Krótkim, choć coraz częściej pojawia się też wśród kandydatów nazwisko Józefa Osmendy. Nazwisk póki co nie zdradzają Ruch Autonomii Śląska oraz Rodziny Rudzkie – choć oba ugrupowania zapewniają, że wystawią swoich kandydatów.
 
 
Do wyborów przygotowuje się też Porozumienie dla Rudy Śląskiej
 
 
To jeszcze się wszystko toczy, rozmawiamy z innymi stowarzyszeniami, pewne rzeczy są dogrywane, bo jest to decyzja odpowiedzialna i bardzo ważna i dla ugrupowania i mieszkańców – mówi przewodniczący Porozumienia dla Rudy Śląskiej, Zbigniew Domżalski.
 
 
Choć nie podają nazwiska, przewodniczący stowarzyszenia zapytany o znane nazwiska w szeregach wymienia Marka Kobierskiego obecnie wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Jerzego Stelmacha w przeszłości wiceprezydenta Rudy Śląskiej oraz ... Zbigniewa Domżalskiego.
 
 
W wyborach na pewno wystartuje też grupa referendalna. Jednak i jej członkowie nie chcą zdradzić  nazwiska kandydata.
 
 
Skorzystamy z tej szansy tym bardziej że uważamy, iż mieszkańcy tego oczekują żeby mieć kandydata z nowego rozdania – zapewnia Barbara Kołodziej z grupy referendalnej
 
 
Według naszych informacji tym kandydatem będzie Krzysztof Chromy. Informacja ta potwierdzi się bądź nie, na przełomie maja i czerwca.
 
 
Ta osoba jest stosunkowo młoda, doświadczona w samorządzie, ale chcemy sobie jeszcze dać czas na ogłoszenie tego nazwiska. Dopóki wszyscy członkowie naszego ugrupowania nie stwierdzą że to jest nasz kandydat – mówi Barbara Kołodziej
 
 
Wybory w listopadzie. Potencjalni kandydaci będą się teraz pojawiać coraz częściej – tych najbardziej prawdopodobnych poznamy z pewnością przed wakacjami, a zaraz po nich rozpocznie się kampania wyborcza. I dopiero wtedy tak naprawdę okaże się co potencjalni kandydaci i ugrupowania maja do zaproponowania mieszkańcom miasta.
 
 
 

Komentarze (48)    dodaj komentarz »

 • ListopadowyWyborca

  Wg. mnie chwila obecna to nie czas na obrażanie kandydatów, ani czas na przewidywanie wyniku wyborów. Każdy dostrzega rzeczywistość po swojemu. Jeśli dochodzi do wniosków, że jedyną mozliwością rozwoju Rudy Śląskiej jest zmiana władzy to sugeruję zastanowić się kto ma największe predyspozycje, aby Rudę na ścieżkę rozwoju w końcu wprowadzić. Myślę tym samym, że jedynym, który spełnia moje oczekiwania (oraz myślę że spelniałby oczekiwania wiekszości mieszkańców Rudy Śląskiej, gdyby dokładnie się z Jego biografią zapoznali) jest kandydat Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Przyjazna Ruda Śląska - Pan Jerzy Sladek.

 • Nareszcie !

  Wspaniałą wiadomością My Mieszkańcy Rudy Śląskiej musimy się podzielić ze wszystkimi kto ma dostęp do tej strony. Otóż 16.11.2014 wymieniamy dotychczasową prezydęt-katastrofę naszego miasta na Prawdziwą Oddaną Miastu Menedżer Panią Olę SKOWRONEK !!!!!! Potrzebujemy nowoczesnego miasta, rozumienia potrzeb jego mieszkańców, nowoczesnych dróg i inwestycji, szkół i Ośrodków Zdrowia, nowoczesnej, prawdziwej (pomijam dziedzicowy MOPS i jej głodowe zasiłki, nie mylić z zarobkami "zasłużonych") opieki nad seniorami naszego miasta i noworodkami. Spraw do załatwienia po tej tzw. prezydent jest mnóstwo. Poza tym miasto jest koszmarnie zadłużone. Co mamy ? dziedzicowe festyny, rozdziobane drogi, za to brak inwestycji, pogardę dla mieszkańców,itp, itd, etc.

 • Nienaiwny

  Rządzi kandydat bezpartyjny, który niestety bez poparcia partii nigdy nie zostałby prezydentem. Partie jednak w samorządach potrafią rozmawiać i się porozumieć to nie to co w Warszawie. Dziedzicową poparł PiS i SLD w poprzednich wyborach więc jednak można. Ekipa Dziedzic jednak potrafi tylko dzielić i szczuć jednych na drugich, wszystko pod płaszczykiem niezależności ale dla wsparcia własnych stref wpływów.

 • lick

  Według sondy zrobionej wśród mieszkańców rudy Śląskiej Dziedzic ma 11 procent poparcia, podczas gdy prezydenci innych miast 35- 55 procent. Szanse ma niewielkie, Nie dziwię się, że zaklinacie rzeczywistość. Mnie tam jest wszystko jedno kto wygra. Ważne nie ona bo nic dla miasta nie zrobiła.

 • Gorol

  Myślę ,że kandydat partyjny jest przegrany na starcie(no chyba ,że Stania-zapomniałem że wywalono go już nawet z Związku Górnośląskiego). Pan Domżalski powinien wystawić drużynę "straconych marzeń" w składzie;Kania,Stania,Kobierski i jego osoba jako napaść.Powodzenia wszystkim którzy chcą wziąć udział w wyborach-myślę ,że obecna drużyna rządząca jest poza zasięgiem możliwości tych z POPISOWA.

 • dziewic

  Mam prośbę do tych wszystkich, którzy popierają Dziedzic. Powiedzcie, co ona konretnego zrobiła dla miasta? Wymieńcie chociaż jedną rzecz.Nie piszcie tylko o spłaceniu części długów, bo kasa na to poszła ze sprzedaży PEC i zwrotu za remont placu Jana Pawła II.

 • rebus

  do -dziewica ... ten kto uważa ,że p.Dziedzic absolutnie nic nie zrobiła dla Miasta jest albo w ogóle nie zorientowany w tym co dzieje się w mieście albo udaje ,że tego nie widzi albo najzwyczajniej widzi na tym stanowisku kogoś innego i chce nam przedstawić zakłamany wizerunek prezydenta , który przespał 4 lata.Mieszkam w dzielnicy , w której dokonało się przez ten okres tyle korzystnych zmian ,ile nie dokonało się przez wszystkie poprzednie prezydentury razem wzięte ,ale nie mam zamiaru tu ani przed tobą ani przed innymi szczegółowo ich wymieniać , bo tacy jak ty i tak się będą w nich doszukiwać nie wiadomo czego .A też wiem że , w swoim czasie p.Dziedzic i jej sztab o swoich dokonaniach w tej kadencji szerzej się wypowiedzą .Ten kto sądzi ,że przez czas sprawowania swojego urzędu pani prezydent nic nie zrobiła dla miasta po prostu sie ośmiesza.

 • barbara

  zaczyna się... ale to dopiero początek , prawdziwe opluwanie nastąpi dopiero gdzieś po wakacjach na ten okres przewiduję wydanie brukowej ,, prawdy o Rudzie"wzmożoną aktywność Domżalskiego, grupy referendalnej i innych cudaków .Tak że , te obecne komentarze są na razie niewinnym preludium do tego co będzie się działo bezpośrednio przed wyborami

 • michal p

  Dziedzic maksymalnie 10%

 • Ula

  A ja się chcę dowiedzieć, za czyjej kadencji zniknęło z kasy miasta 2,5 mln zł???????

 • ktos

  Dziedzic i Pieronczyk wiedza ale nie powiedza

 • alek

  Niewykluczone, że będzie tak jak pokazuje sondaż na stronie wybory na śląsku, że do drugiej tury wejdą Skowronek i Wieszołek, a Dziedzicowa wyleci w eliminacjach. Kto z nich wygra? chyba skowronek, ale to i tak mało ważne, bo będą rządzić razem. do tego chyba dojdą referendyści. I wreszcie będzie w tym mieście normalnie,a o kadencji Dziedzic wszyscy zapomną

 • mikuś

  do alka, do Skowronek i Wieszołka nic nie mam ale jeżeli do Rady miejskiej wejdzie choć jeden referendysta .. wyleci z niej szybciej niż tam się dostał ...zadbamy o to my anty referendyści

 • Obsrewatorka

  Bardzo proszę nikt z PO, każdy kto dobrze umie kłamać i to bez mruknięcia oka to typowy człowiek z Po.Po juz całą POLSKĘ zaorali i jeszcze dalej chcą orać chociaz juz jest coraz mniej do popsucia, a później pójdą do EUROPARLAMENTU na zasłużony BARDZO DOBRZE PŁATNY URLOP.Pani Skowronek zniszczyła służbe zdrowia jak była u władzy w Rudzie Śl i ją wylali. A jak czytam że to za jej kadencji w Rudzie Śląskiej pacjent rejestruje sie do lekarza przez telefon (i jest jescze miejsce) to mnie szlak trafia, bio żeby zarejestrować sie do lekarza to trzeba stać w kolejce już o 7.00 rano.A zresztą jeden pieron kto Rudę zajeżdża.

 • Pompon

  Gdyby wymienić osiągnięcia p. Dziedzic, Skowronek i innych to lista byłaby tak "długa" jak osiągnięcia D. Tuska w Warszawie czyli wielkie NIC.

 • Wyborca listopadowy

  Tego jeszcze brakowało w Rudzie Śląskiej, rządów Platformy. Ta partia i jej członkowie są skompromitowani, pazerni na pieniądze i władzę, widzimy to codziennie w TV. O pisowcach i ich kandydatach też trudno coś dobrego powiedzieć. Dziedzic nic nie zrobiła przez 4 lata. Czas na zmiany, czas na nowych ludzi.

 • urzędnik

  Na panią skowronek w Urzędzie Miejskim zagłosuje 90 procent osób wraz z rodzinami. To już będzie jakieś kilka tysięcy ludzi. Chcemy żeby w tym mieście a przy okazji w Urzędzie było wreszcie normalnie. Jesteśmy za Panią Pani Aleksandro.

 • olo

  Przez przypadek urzędnik o 10:54 rano nie powinien zajmować się pracą a nie pisaniem komentarzy na internecie ? Chyba aż tak źle nie macie skoro możecie się zajmować [...]ami w godzinach pracy ?

 • olo

  Na szczęście Ruda Śląska to nie urzędnicy w urzędzie którzy siedzą pierdzą w stołki i narzekają, że premii za puszczanie bąków nie dostają. To jest właśnie typowe myślenie urzędasa byle mnie było dobrze a reszta niech płaci podatki na moje nic nie robienie.

 • wyborca

  W drugiej turze z Dziedzicową zmierzy się najpewniej Skowronek lub Wieszołek. Tak czy inaczej jeden poprze drugiego. Poprą ich też referendyści i porozumienie. niewykluczone, że RAŚ również. Dziedzicowej zostanie SLD. Kto wygra zdecydują wyborcy, ale może być ciekawie, a na miejscu obecnie urzędującej nie spałbym spokojnie.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.