Wiadomości z Rudy Śląskiej

Członkowie grup oszukujących seniorów zatrzymani przez rudzkich kryminalnych!

  • Dodano: 2021-03-02 14:15

Kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali kolejnych członków grup przestępczych zajmujących się oszustami metodą „na policjanta”. Dwaj mężczyźni działali w różnych grupach oszukujących seniorów, a ich zatrzymanie było możliwe dzięki ciężkiej pracy policjantów. 32 i 18-latek usłyszeli zarzuty oszustw, za co grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Oszustwa na policjanta, to obecnie najczęściej wybierana metoda przez przestępców

Zaufanie seniorów do instytucji państwowych, w tym do policji powoduje, że część z nich daje się wrobić przez przestępców podających się za funkcjonariuszy. W rudzkiej komendzie prowadzonych jest kilka spraw dotyczących wyłudzenia pieniędzy od seniorów pod przykrywką policyjnych akcji. W ostatnich tygodniach kryminalni zatrzymali osoby powiązane z tymi grupami przestępczymi, a te zatrzymania zaowocowały kolejnymi.

W ubiegłym tygodniu po ciężkiej i mozolnej analizie zebranych informacji, detektywi z wydziału kryminalnego wpadli na trop kolejnych mężczyzn, którzy brali udział w oszukiwaniu rudzian. Dwaj zatrzymani mężczyźni to 18-latek z Zabrza i 32-latek z Bytomia. Śledczy przedstawili im zarzuty oszustwa, za co grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • boluś

    Po co wsadzać gnoji i utrzymywać ? Niych pomogajom starszym ludziom kierych na ta pomoc niy stać' i kierych niy bydom mogli okraść! Pod ścisłym nadzorym!

  • observer

    Podobno ta forma oszustwa cieszy się taką popularnością, że średnio na jednego seniora w Polsce przypada 2 "przyszywanych wnuczków".

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.