Wiadomości z Rudy Śląskiej

Diablice na powrót w Ekstralidze!

  • Dodano: 2020-09-28 08:00, aktualizacja: 2020-09-28 06:46

Rugbistki rudzkiego klubu, popularne DIABLICE w ubiegłą sobotę, 26.09. br. zagrały w Warszawie w II turnieju Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7 sezonu 2020/21.
    

Do stolicy pojechały z zadaniem odzyskania miejsca w Ekstralidze, które to miejsce straciły podczas I turnieju MPK zajmując ostatnie, 4-te miejsce w najwyższej grupie rozgrywek i spadając do I ligi.

Rudzianki z zadania wywiązały się wzorowo, wskakując ponownie do Ekstraligi i nie pozostawiając wątpliwości, w której z grup Mistrzostw Polski powinny stale gościć.

Wyniki mówią same za siebie: 48:0 z Venol Atomówkami Łódź, 30:5 z AZS AWF Warszawa i 29:0 z Legią Warszawa II w fazie grupowej. Oraz ponownie w meczu finałowym o 5 miejsce (premiowanym awansem do Ekstraligi) z AZS AWF Warszawa 30:7. 

DIABLICE wystąpiły w składzie: Urszula Hojeńska, Agnieszka Bezrączko, Natalia Gliwińska, Justyna Stawicka, Angelika Piekorz, Zuzanna Bąk, Klaudia Starowicz, Magdalena Radzikowska, Maja Gliwińska, Martyna Cebula, Magdalena Gedowska. Najlepszą zawodniczką drużyny uznana została Zuzanna Bąk.

Powrót do Ekstraligi był tym bardziej pożądany, gdyż już następny turniej Mistrzostw Polski odbędzie się 10 października br. w Rudzie Śląskiej. 

DIABLICE zagrają u siebie podwójnie: na Burloch Arenie i w Ekstralidze!

Do DIABLIC dołączyły grające w tę samą sobotę w Łodzi w turnieju dzieci i młodzieży BAJTLE. W kategorii żak i młodzik BAJTLE zajęły 4-te miejsce a w kategorii mini żak 5-te.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.