RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dodatkowe pieniądze dla rodzin: 12 tys. złotych na drugie i kolejne dziecko

 • Dodano: 2021-08-18 07:45, aktualizacja: 2021-08-18 08:08

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego na pierwszym miejscu stawia rodzinę. Udowodnił to już nie raz – m.in. wprowadzając program Rodzina 500+, Dobry Start, czy Maluch+. Polski Ład przewiduje kolejne korzystne rozwiązania, na których skorzystają rodziny z dziećmi. W ramach programu rodzice otrzymają 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy. Co ważne, dodatkowe pieniądze będą przyznawane niezależnie od dochodów.

Program zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 r.

– Dla mnie osobiście rodzina jest fundamentem społeczeństwa, dzięki niej społeczeństwo tworzy później swoją wartość. Wszystkim rodzinom trzeba maksymalnie pomagać – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał: – Tak długo, jak będzie funkcjonował rząd Prawa i Sprawiedliwości, tak długo wszystkie programy, które stworzyliśmy będą utrzymywane i będziemy rozwijać kolejne.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Wsparcie polskich rodzin – minione 5 lat

Rząd stawia na poprawę życia polskich rodzin. Nieustannie wspieramy je za pomocą różnych programów – takich jak Rodzina 500+, Dobry Start, czy Maluch+.

 • 6,6 mln dzieci otrzymało wsparcie z programu 500+ w postaci 148 mld zł.
 • Dzięki pomocy o 309 tys. zmniejszyła się liczba dzieci żyjących w ubóstwie.
 • Bon Turystyczny w 2020 r. to 220 mln zł dla polskich rodzin.

Rząd wprowadził także:

 • niższy VAT na żywność dla niemowląt, pieluszki, smoczki czy foteliki samochodowe.
 • zakaz odbierania dzieci z powodu ubóstwa.

Polski Ład to kolejne projekty, na których skorzystają polskie rodziny. Jednym z nich jest przyjęty przez Radę Ministrów Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

– W ślad za Programem Rodzina 500+, Dobrym Startem, Bonem Turystycznym w czasie COVID-19 zgodnie z tym, co obiecaliśmy wdrażamy Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – poinformował szef rządu.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – inwestycja w polską rodzinę

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to program, który znalazł się na liście 10 projektów na 100 dni w ramach Polskiego Ładu. Nowe rozwiązanie to inwestycja w polską rodzinę. Celem programu jest wsparcie dalszej walki z ubóstwem wśród rodzin z dziećmi, pomoc w łączeniu rodzicielstwa z pracą zawodową, a także łagodzenie niekorzystnych trendów demograficznych.

– Łączenie życia zawodowego i rodzinnego to wielkie wyzwanie szczególnie dla kobiet i dla młodych rodzin. To one są na początku drogi zawodowej. To właśnie tym rodzinom trzeba pomóc – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to jeden z elementów Strategii Demograficznej 2040. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie ministerstwa rodziny i polityki społecznej.

Dodatkowe pieniądze dla rodzin: 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od 12 do 36 miesięcy. Rodzice będą mogli wybrać, w jakiej formie chcą otrzymywać pieniądze. Istnieją dwie możliwości:

 • 500 zł miesięcznie przez dwa lata,
 • 1000 zł miesięcznie przez rok.

Co ważne, wsparcie nie będzie zależne od dochodów w rodzinie. Szacuje się, że w 2022 r. ze wsparcia będzie mogło skorzystać ok. 600 tys. dzieci.

Zobacz także

Komentarze (24)    dodaj »

 • edi

  Oni rozdają nasze swoich nie mają na unię plują ale dla kasy nawet trybunał sa gotowi likwidować same Judasze tylko srebrniki inne.Od pana z Pcimia niech wezmą albo od pana z Aktywów bo za głupi są ,żeby odzyskać od handlarza bronią

 • Rudzianka

  Mam 3 dzieci oboje z mężem pracujemy. Nie mamy iPhonów, 3 par new balance, a na wakacje nie latamy do Egiptu czy innych Turcji, ale się kochamy, a to jest najważniejsze. Więc uprzejmie proszę, aby nie wrzucać wszystkich do jednego worka. Pozdrawiam serdecznie

 • Tomasz

  Boli? Ma boleć, wasze SLD czy POrażki nigdy nic wam nie dały.

 • Pracownik sierpniowy

  Tak się właśnie kupuje głosy Polaków. Zbrodnia idealna, obiecać ludziom nie swoje pieniądze i udawać, że to twoja zasługa. Robin Hooj

 • X x

  Polak zawsze niezadowolony .Nie dają źle, dają też źle.

 • Pracownik sierpniowy

  Pewnie myślisz, że rząd ma swoje pieniądze i daje je nam łaskawie z kieszeni?

 • Ruda

  Nie dobijajcie takimi informacjami chorych z nienawiści przeciwników rządu.Dla nich czym gorzej to lepiej.Zawsze będę wyżej cenić rząd ,który daje niż zabiera i jestem odporna na kwik w rodzaju ,że te świadczenia wyjdą nam bokiem.Poprzednie rządy nie rozdawali tak tych pieniędzy ale pytanie,co z tego .Czy poziom życia był wyższy od dzisiejszego?Wolę pracować do 60 niż do 65 albo 67 lat .Wolę otrzymywać 500 plus na dzieci niż ich nie mieć.Zresztą sam Tusk teraz nagle twierdzi ,że podwyższenie wieku emerytalnego to był błąd,a 500 plus po przejęciu przez nich władzy pozostanie .A inflacja?No jest,bo trudno się było by spodziewać ,że lockdown związany z pandemią nie przyczyni się do tego.Problemy finansowe i gospodarcze dotykają wszystkich na świecie .Cieszmy się ,że jest z czego dawać a,nie piszmy czarnych scenariuszy.

 • Pola

  Na dzieci zawsze, ale przynajmniej jeden z rodziców powinien pracować! Legalnie! Nie ma pracy, nie ma zasiłku.

 • Lola

  Dobrze wiesz, że te pieniądze z nieba nie spadają, to są pieniądze nasze. Nie sztuka rozdawać (nawet na dzieci). Tylko trzeba się zastanowić jak państwo się zadłuża przez to. Moja babcia śp. mówiła, że jak nie masz przychodu to nie masz rozchodu. Naszym krajem rządzą sami cudotwórcy, bo widać, że kasa im się w cudowny sposób rozmnaża. Szkoda,że domowy budżet tak nie potrafi.

 • Mops stop

  zrobić referendów kto chce oddawać część z podatków na czyjeś dzieci, założe sie że nikt, wiec jakim prawem musimy utrzymywać czyjeś dzieci za nasze pieniądze.Kiedyś trzeba było pracować w soboty i niedziele by wychować swoje dzieci a teraz nauczyli żebractwa , rozdawanictwa i życia na czyjś koszt

 • na tak

  Te od referendum i inne zawistne płaczki .Tak samo oddajemy podatki na czyjeś dzieci jak i na wiele innych spraw.Jedni zyskują więcej , drudzy mniej.Czy jeżeli ktoś nie ma samochodu to ma mieć za złe państwu ,że z jego podatków powstają drogi i parkingi , z których korzystają inni , a nie on. Jeżeli kogoś w ogóle nie interesuje sport , ma się wściekać ,że z jego pieniędzy buduje się stadiony i utrzymuje kluby sportowe.Przykładów można podawać bez końca.Też chcesz robić w tej i innych sprawach referendum.?Jakiś czas temu biadolono jak to ciężko mają w kraju młode małżeństwa,masowo wyjeżdżano za granicę.Zawiść to bardzo zła cecha. Wyzbądź się jej , myśl nie tyko o sobie , ale i o innych.

 • Padre

  Już wolę żeby ta kasa szła na dzieci niż na tą patologie w kopalniach ( utrzymywaną z naszych podatków, z opłat regulowanych do taurona i innych cudów z PFK!). Jakby kopalnie były prywatne już dawno by zwinęli interes!

 • Kurpanik

  Miliarder rozdaje mamonę dla systemowych niewolników .

 • ***** ***

  Nie swoją

 • observer

  Tłuste koty obiecają i dają wszystko (nieswoje), żeby tylko utrzymać się przy władzy. Szkoda naszych dzieci, które za kilka-kilkanaście lat słono za to zapłacą.

 • Halymbiok

  Mylisz się, to nie tylko przyszłe pokolenia będą spłacać to zadłużanie-to my wszyscy już w tej chwili za to płacimy, chociażby w postaci szalejącej inflacji.Pytanie brzmi następująco - czy przeciętny wyborca PiSu czyli tzw. suweren w ogóle wie co to jest inflacja czy dług publiczny.

 • Halymbionka

  To podłe wykorzystywać sytuację związaną z pandemią i wielomiesięcznym lockdownem do obarczania winą wyłącznie rząd za postępującą inflację.Jak to sobie wyobrażaliście ,że to co działo się przez ostanie miesiące nie będzie miało żadnego wpływu na finanse i gospodarkę kraju .Ma , podobnie jak wszędzie za granicą.Przez wiele miesięcy przedsiębiorcy wstrzymywali się z podnoszeniem cen, Nikt nie chciał być pierwszy, bo każdy bał się odpływu klientów do konkurencji. W rezultacie spadały marże. Sytuację paradoksalnie odwróciła głęboka recesja i związane z nią zamrożenie działalności usługodawców. Po zniesieniu lockdownu wielu z nich znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, bo ucierpiało na przestoju oraz musiało ponieść koszty dostosowania lokali do standardów epidemicznych. W teatrach, restauracjach i hotelach można było przyjmować mniej klientów, a zakłady fryzjerskie czy kosmetyczne trzeba było wyposażyć w dodatkowy sprzęt.Wszystko to sprawiło, że przedsiębiorcy, nie oglądając się na siebie, zaczęli podnosić ceny.To było nieuchronne.Za tym oczywiście musiały iść żądania podwyżek płac.Te obydwa czynniki jedynie w sektorze państwowym mogą być w jakimś stopniu pod kontrolą.A tu często trzeba się było zmagać z roszczeniami podwyżki płac np .jak to się działo w przypadku jednej grupy zawodowej która chciała podwyżki o tysiąc zł!..Pytanie jest takie.Czy rząd ma zrezygnować ze wsparcia finansowego w postaci 500 plus ,13-tek itp.?czy myślicie ,że tych podwyżek by nie było.?Drugie pytanie .Czy jeżeli rządziło by PO, Polska przeszła by przez ten okres pandemii bez szwanku?Jak dla mnie może tych świadczeń nie być , bo i tak z nich nie korzystam ale czy naprawdę niektórzy z Was tak bardzo troszczą się o los kraju ,że chcieliby żeby pozbawić tej pomocy finansowej szczególnie tych, którzy jej potrzebują.

 • olo

  Nie wie. I oni o tym wiedzą dlatego mówią o swoich wyborcach "ciemny lud".

 • Ruch ośmiu gwiazd

  Dyktator kupuje sobie trzecią kadencję, a to wszystko za nasze pieniądze.

 • 5* 3*

  Okradania ciężko pracujących cd. Kłamliwa gęba dalej kręci

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.