Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dofinansowanie projektu

  • Dodano: 2009-12-11 14:45

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. opracował studium wykonalności Projektu Kluczowego, który uzyskał dofinansowanie.

Zarząd Województwa podjął decyzję o dofinansowaniu Projektu Kluczowego Gospodarcza Brama Śląska-etap I-uruchomienie Zagłębiowskiej Strefy Gospodarczej (uchwała nr 2826/320/III/2009 r. z dnia 06.11.09 r.)

Projekt został złożony przez władze miasta Jaworzno w ramach I priorytetu Badania i Rozwój technologiczny (B+R) innowacje i przedsiębiorczość, poddziałanie 1.1.1. Infrastruktura rozwoju gospodarczego RPO WSL. Przedmiotem projektu jest zagospodarowanie terenu poprzemysłowego po byłej kopalni Kościuszko. Poważnym problemem miasta są położone w jego centrum duże obszary zdegradowane na skutek eksploatacji górniczej jak i powierzchniowej czego dowodem są liczne składowiska i place poprzemysłowe. W sposób znaczący obniża to atrakcyjność inwestycyjną miasta. Dzięki pieniądzom pozyskanym z RPO WSL, tak zwana strefa Kościuszko, położona w samym centrum miasta zostanie w pełni uzbrojona tworząc gotowy do zagospodarowania i atrakcyjny gospodarczo teren inwestycyjny o centrotwórczym przeznaczeniu usługowym. Wartość całego projektu wynosi ponad 20 mln zł z czego 13,3 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Studium wykonalności projektu zostało opracowane przez Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości sp. z o.o. w grudniu 2008.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również