Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drogówka podsumowała działań NURD

  • Dodano: 2022-09-29 14:00

Policjanci z rudzkiej drogówki, przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania NURD, które miały charakter krajowy. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Podsumowanie akcji "NURD"

Przedwczoraj w rejonach miejsc przemieszczania się pieszych policyjne patrole działając w ramach akcji "NURD" obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz zmotoryzowani stosują się do przepisów. Policjanci z rudzkiej drogówki ujawnili łącznie 62 wykroczenia, spośród których 56 popełnili kierowcy, a 6 piesi. Najpoważniejsze z popełnianych wykroczeń to wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz przekraczanie prędkości w ich rejonie. W trakcie działań ujawniono też kierującego rowerem pod wpływem alkoholu.

Po raz kolejny Policja apeluje do kierowców i pieszych!

Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również