Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drogówka prowadzi dziś działania SMOG

 • Dodano: 2020-02-19 06:30, aktualizacja: 2020-02-18 09:27

19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Pamiętajmy, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Cepelia

  Ciekawe czy łapią też autobusy

 • Janek

  Niech pierw sprawdzą swoje trupy

 • Mar

  Dobry krok w kierunku zakazu używania samochodów w miastach, gdzie jest dobra komunikacja tramwajowa i autobusowa. 1 autobus więcej = 50 samochodów mniej.

 • Hjs

  Ty tak na powaznie?

 • kwiatowe

  Wyjedz z Rudy, ogolnie z Polski i zobacz jak wyglada komunikacja w innych krajach. Indywidualna komunikacja w centrach miast to utopia. Tzw. zachod przekonal sie o tym 40lat temu, rozwijajaca sie Azja to zrozumiala (metro w Singapurze, cos niesamowitego), ale Polaczki jak zwykle najmadrzejsze:) VW Passat TDI, godzina w korku i druga w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

 • Padre

  Będzie metro w aglomeracji śląskiej to sprzedam Passata w TDI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.