Wiadomości z Rudy Śląskiej

Drogówka prowadzi dziś działania SMOG

 • Dodano: 2020-02-19 06:30, aktualizacja: 2020-02-18 09:27

19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG".

Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Pamiętajmy, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza.

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Cepelia

  Ciekawe czy łapią też autobusy

 • Janek

  Niech pierw sprawdzą swoje trupy

 • Mar

  Dobry krok w kierunku zakazu używania samochodów w miastach, gdzie jest dobra komunikacja tramwajowa i autobusowa. 1 autobus więcej = 50 samochodów mniej.

 • Hjs

  Ty tak na powaznie?

 • kwiatowe

  Wyjedz z Rudy, ogolnie z Polski i zobacz jak wyglada komunikacja w innych krajach. Indywidualna komunikacja w centrach miast to utopia. Tzw. zachod przekonal sie o tym 40lat temu, rozwijajaca sie Azja to zrozumiala (metro w Singapurze, cos niesamowitego), ale Polaczki jak zwykle najmadrzejsze:) VW Passat TDI, godzina w korku i druga w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

 • Padre

  Będzie metro w aglomeracji śląskiej to sprzedam Passata w TDI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.