Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Działania mające poprawić bezpieczeństwo pieszych

  • Dodano: 2018-04-19 12:15

Dziś i jutro (19-20.04) policjanci z drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wzrost liczby wypadków z udziałem pieszych powoduje, że konieczne są dalsze działania, aby zmniejszyć zagrożenie. Podczas akcji mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych.

Akcja prowadzona będzie przez dwa dni. Działania policyjne mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia doszło do dwóch potrąceń pieszych na rudzkich ulicach. Oba potrącenia miały miejsce na oznakowanych przejściach. W ramach akcji stróże prawa zwrócą uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się będą czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Mundurowi w szczególności będą czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach gdzie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Tp

    Serdeczne zapraszam na przejście dla pieszych w Goduli przy Kościele wyścig szczórow

  • Rosa

    Zapraszam na przejście ze światłami w kochlowicach na oświęcimskiej obok liceum. Tu nagminnie kierowcy przejeżdżają na czerwonym. Tylko czekać jak zdarzy się tragedia

  • telemele

    Piesi nałogowo łamiom przepisy drogowe,niczego nie respektujom,jeno sie telefonami zajmujom.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.