Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzieci z MP nr 40 zebrały najwięcej punktów w głosowaniu internetowym "Ogródki ze Smakiem"

  • Dodano: 2024-04-12 14:15, aktualizacja: 2024-04-15 13:51

Rudzkie Przedszkole Miejskie nr 40 zebrało najwięcej punktów w głosowaniu internetowym konkursu "Ogródki ze Smakiem" organizowanym przez Electrolux. Czy wygrają ogródek warzywny? Teraz czas na ocenę jury. Wyniki konkursu poznamy 19 kwietnia.

Konkurs "Ogródki ze Smakiem"

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej chcą sprawdzić się w roli małych ogrodników! Miłośnicy zieleni postanowili wziąć udział w konkursie "Ogródki ze Smakiem", organizowanym przez Electrolux. Pierwszy sukces już za nimi - przedszkolakom udało się zebrać najwięcej punktów w internetowym głosowaniu. 

Przedszkole Miejskie nr 40 zebrało aż 8620 głosów!

- Od dawna ważną sprawą dla Electrolux jest ekologia i podejmowanie licznych działań, które mają zabezpieczyć zdrowie planety, a dzięki temu zdrowie nas samych. Dlatego po raz trzeci inicjujemy ogólnopolski konkurs „Ogródki ze smakiem”, poprzez który chcemy uczyć i mówić dzieciom o przyrodzie, odpowiedzialności i szacunku dla natury, a także zachęcać do jedzenia warzyw i owoców - mówi Olga Głębicka, Senior Marketing Specialist, Electrolux Poland.

W kolejnym etapie komisja konkursowa wybierze spośród 10 laureatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w głosowaniu. Te przedszkola, których zgłoszenia były najbardziej oryginalne, kreatywne i posiadały wysoką wartość edukacyjną, zostaną nagrodzone. W 5 przedszkolach, z największą liczbą głosów w konkursie, stworzone zostaną ogródki warzywne. Kolejne 5 przedszkoli otrzyma zestawy mini ogródków warzywnych. Pozostałe 20 otrzyma zestawy narzędzi ogrodniczych.

Ogłoszenie listy laureatów nastąpi do 19 kwietnia. 

"Ogródki ze Smakiem"

"Ogródki ze Smakiem" to konkurs dla przedszkoli, w którym nagrodą jest budowa ogródka warzywnego w wybranych placówkach. Do konkursu mógł zgłosić się każde przedszkole - warunkiem było posiadanie miejsca, w którym można by wspomniany ogródek zorganizować, oraz chęci do włączenia ogrodniczych aktywności w plan zajęć. 

Celem konkursu jest zachęcanie najmłodszych do poznawania świata natury: pogłębiania ich wiedzy o przyrodzie i kreowania nawyków proekologicznych. Wspólne doglądanie ogródka to jeden z najlepszych sposobów, aby nauczyć dzieci szacunku do planety i odpowiedzialności za jej przyszłość.  

Ogródki w zwycięskich przedszkolach będą powstawać już w tym roku – faza realizacji potrwa do 17 czerwca. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również