Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzięki wsparciu WOŚP do rudzkiego szpitala trafiło 15 foteli do kangurowania

  • Dodano: 2024-07-09 16:00

Dzięki wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Oddział Neonatologiczny Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej trafiło 15 foteli do kangurowania. Dzięki nim rodzice będą mieli zapewniony jeszcze większy komfort i spokój podczas sesji kangurowania.

Kangurowane powinno być każde dziecko 

Kangurowanie to nic innego jak kontakt skóra do skóry między dzieckiem a rodzicem. Działa nie tylko kojąco, ale ma też wymiar terapeutyczny i zdrowotny – m.in. zmniejsza ryzyko pojawienia się różnych infekcji u maluszka, a u rodziców wystąpienia depresji poporodowej czy zespołu stresu pourazowego.

Kangurowane powinno być każde dziecko — niezależnie od tego, jak długo trwała ciąża i jak doszło do porodu. Szczególnie ważne jest to jednak dla wcześniaków. Dzieci, które na świat przyszły wiele tygodni przed terminem, spędzają pierwsze tygodnie życia w inkubatorach. Skutek jest taki, że nie wykształca się u nich odruch ssania; nie potrafią jeść. Najlepszym lekarstwem jest właśnie kangurowanie. Kiedy więc jest to tylko możliwe, rodzice mają jak najczęściej tulić swoje dzieci.

Ostatnio dzięki WOŚP na rudzki Oddział Neonatologiczny trafiło 15 foteli do kangurowania. 

- Serdecznie dziękujemy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, jesteśmy pewni, że podarowane fotele będą nam służyć długo i wiernie i przyniosą ukojenie wielu rodzicom i ich pociechom - czytamy na stronie rudzkiego szpitala.

Oddział Przyjazny Kangurowaniu

Warto przypomnieć, że w maju rudzka neonatologia została wyróżniona w Ogólnopolskim Plebiscycie na Oddział Przyjazny Kangurowaniu, jako jeden z nielicznych ośrodków w kraju! To już drugi raz, kiedy zespół z Rudy Śląskiej został uhonorowany specjalną statuetką za propagowanie idei kangurowania. Więcej na ten temat przeczytacie tu: Rudzki Oddział Neonatologii przyjazny kangurowaniu!

Komentarze (3)    dodaj »

  • Al Fons

    Śmiechu warte. Czy to jest potrzebne ? Kangurować można na krześle, nawet na ryczce jak się chce i ma determinację. Kasa za te fotele mogła pójść na ważniejsze rzeczy, np. na specjalistyczne łóżka czy łóżka rehabilitacyjne, no ale cóż kolega Owsika ma firmę produkującą te fotele więc kasa tak czy tak zostanie w kręgu żerującym na ludzkiej empatii.

  • Wesoły hanysek

    Kaj do pierona je moja Godka Tusku godol że zrobi demokracja a mie skasowali do pierona

  • Mieszkanka

    Oby nie trafiły na dyżurkę czy pokoju lekarza .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również