Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowi z przedszkolakami w miasteczku ruchu drogowego

  • Dodano: 2019-09-27 06:30, aktualizacja: 2019-09-27 06:37

Dzielnicowi z rudzkiej „ dwójki” realizując działania w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z dziećmi, tym razem z Przedszkola nr 21.

Podczas spotkania na terenie rudzkiego miasteczka ruchu drogowego najmłodsi mieszkańcy Rudy Śląskiej poznali nie tylko zasady bezpieczeństwa, ale również pracę policjantów.

Tym razem dzielnicowi z komisariatu w Wirku waz z przedszkolakami z ulicy Licealnej, odwiedzili rudzkie miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane przy ulicy Oskara Kolberga. Mł.asp. Mariusz Dudek i sierż.szt. Rafał Iwan podczas spotkania z dziećmi omówili zasady bezpieczeństwa, które pozwolą przedszkolakom bezpiecznie poruszać się po drodze. Warunki w jakich dzieci uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię były wręcz idealne. Infrastruktura miasteczka pozwala na omówienie zagrożeń i skutków nieodpowiedzialnego zachowania dzieci na drodze, nie tylko w czasie dojścia czy powrotu z przedszkola, ale przede wszystkim podczas zabawy przy ruchliwych ulicach. Przedszkolaki egzamin praktyczny zdały na szóstkę. Jednak przepisy ruchu drogowego nie były wiodącym tematem spotkania. Dzielnicowi skupili się także na bezpieczeństwie dzieci podczas codziennych czynności. Przypomniano o odpowiednim postępowaniu gdy dziecko zostanie zaczepione przez osobę nieznajomą lub gdy się zgubi. Dużą część spotkania zajęły pytania dzieci dotyczące pracy mundurowych. Wielu młodych słuchaczy chce kiedyś wstąpić w szeregi policji. Trzymamy kciuki za spełnieni wszystkich dziecięcych marzeń i życzymy wytrwałości w dążeniu do celu.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • :-)

    dzieciaki wchodzące na drugie przejście mogłyby już spoglądać w swoje prawo, bo zaraz ich coś rozjedzie nadjeżdżające od strony fotografującego ;-)

  • Mieszkaniec1

    Fajne miejsce - uczy i bawi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.