Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowi z Rudy Ślaskiej zainaugurowali kampanię "Narkotyki i dopalacze zabijają"

  • Dodano: 2019-04-04 08:15, aktualizacja: 2019-04-04 06:24

Dzielnicowy z Komisariatu Policji III w Rudzie Śląskiej asp.szt. Faustyn Wilczek i asp. Piotr Żukowski zorganizowali spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w Szkoły Podstawowej nr 21.

Tematem przewodnim były środki odurzające

Mundurowi opowiadali o negatywnych skutkach związanych z zażywaniem nie tylko narkotyków czy dopalaczy, ale i innych szkodliwych substancji.
 

Dzielnicowi z rudzkiej „trójki” często spotykają się z dziećmi i młodzieżą ze swoich dzielnic. Tym razem w związku z inauguracją nowej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „Narkotyki i Dopalacze Zabijają” zorganizowali cykl spotkań z uczniami ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej. Głównym celem było uświadamianie młodym ludziom, jak niebezpieczne jest zażywanie dopalaczy i innych używek, oraz promowania wśród młodzieży hasła kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas spotkania policjanci przekazali zgromadzonym uczniom podstawowe informacje na temat zagrożeń i konsekwencji wynikających z zażywania wszelkich używek. Dzielnicowi opowiadali o objawach zażycia dopalaczy i o tym, jaki wpływ na organizm mogą mieć te substancje. Młodzież dowiedziała się również, jak należy zachować się w przypadku spotkania osoby będącej pod wpływem środków odurzających. W trakcie prelekcji był też czas, na obejrzenie krótkiego spotu przygotowanego przez autorów kampanii dla młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również