Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzielnicowy z Rudy Śląskiej laureatem pierwszej edycji konkursu "Złota Idea"

  • Dodano: 2022-08-02 08:00, aktualizacja: 2022-08-02 08:19

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyłoniono laureata tegorocznej edycji konkursu „Złota Idea”. Zwycięski pomysł przedstawiony został przez mł. asp. Sebastiana Bieniasza z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej. Dzielnicowy z Rudy Śląskiej zaproponował zmiany w umundurowaniu dzielnicowych, które mają zwiększyć ich rozpoznawalność wśród społeczeństwa.

Tegoroczna, a zarazem pierwsza edycja konkursu trwała od 31 marca do 31 maja. W tym czasie policjanci i pracownicy cywilni nadesłali 16 zgłoszeń, spośród których wybrano jedno zasługujące na miano „Złotej Idei”. Zwycięskim pomysłem okazało się wprowadzenie zmian w umundurowaniu dzielnicowych, które mają zwiększyć ich rozpoznawalność wśród społeczeństwa, zaproponowane przez dzielnicowego z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej mł. asp. Sebastiana Bieniasza.

Przedwczoraj, podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, laureat konkursu w asyście swojego przełożonego odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna puchar oraz nagrodę.

O konkursie

Ideą konkursu jest podnoszenie świadomości policjantów i pracowników śląskiego garnizonu Policji w zakresie ich wpływu na wizerunek oraz możliwości udziału w tworzeniu organizacji poprzez inicjowanie i wdrażanie nowych rozwiązań. Jego organizatorem jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach.
 

Cele konkursu

Aktywizacja policjantów oraz pracowników Policji w procesie inicjowania i wdrażania nowych projektów są jednymi z głównych założeń. Jego ważnym aspektem jest również zacieśnianie współpracy pomiędzy komórkami organizacyjnymi Policji, a także jednostek Policji z samorządem i społeczeństwem.
 

Kto może wziąć udział?

Konkurs jest szansą dla każdego policjanta i pracownika Policji województwa śląskiego na przedstawienie innowacyjnego pomysłu lub rozwiązania. Umożliwi to wykorzystanie potencjału pomysłów i rozwiązań osób, które na co dzień nie mają możliwości ich przedstawienia.
 

Jakie można zgłaszać pomysły i rozwiązania?

Wszystkie, które przyczynią się do polepszania warunków służby, czy pracy, podniesienia poziomu bezpieczeństwa, kształtowania pozytywnego wizerunku Policji, ulepszaniu komunikacji wewnętrznej w jednostkach Policji województwa śląskiego. Ich katalog jest otwarty, ale muszą spełniać warunki, które są określone w regulaminie.
 

Kolejna Edycja już w przyszłym roku!

Rudzki dzielnicowy laureatem pierwszej edycji konkursu "Złota Idea"

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marek

    Szkoda że problemów ludzi nie rozwiazuje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również