Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Hutnika!

 • Dodano: 2018-05-04 13:30

Dzisiaj wspomnienie św. Floriana, patrona hutników, strażaków i kominiarzy. Z tej okazji odbył się tradycyjny przemarsz byłych i obecnych pracowników Huty "Pokój" spod zakładu do kościoła św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu.

Z okazji Dnia Hutnika władze miasta, dyrekcja, pracownicy i emeryci Huty Pokój oraz mieszkańcy i sympatycy przemaszerowali przez dzielnicę w towarzystwie orkiestry i pocztów sztandarowych. W uroczystościach udział brał także wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Warto przypomnieć, że obchody Dnia Hutnika w Rudzie Śląskiej mają ponad stuletnią tradycję! Dla wielu rudzian to ważne święto. W dodatku to jedno z najstarszych i najbardziej okazałych na Śląsku obchodów Dnia Hutnika! Huta "Pokój" od swojego powstania w 1840 roku pełniła ważną rolę w tworzeniu naszego miasta. To wokół tego zakładu i dzięki mieszkańcom, w sensie geograficznym i społecznym dzisiejszy Nowy Bytom nabrał barw. To tym bardziej ważny dzień biorąc pod uwagę kłopoty, z którymi obecnie zmaga się zakład.

Wszystkim byłym i obecnym hutnikom składamy najlepsze życzenia. Wszystkiego dobrego życzymy także strażakom i kominiarzom!

Dzień Hutnika!

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • czesc Hutnikom

  Sprzedac wielki piec na złom,pieniądze za piec dac ludziom HUTNIKOM .

 • Insider

  Czy milioner Slawik stawil sie na marszu ?

 • życzliwy

  Drodzy Hutnicy , niedawno pisano o waszym sporze z zarządem , organizowaliście pikiety pod dyrekcją. Podobno nie osiągnięto porozumienia, dlaczego więc idziecie wspólnie w pochodzie ? W tak uroczystym dniu dla hutników związki zawodowe dogadują się z dyrekcją ? Organizując następną pikietę zwołacie znów pracujących hutników czy raczej zarząd.. ? Czy wy się aby nie sprzedaliście ? A jeśli tak to nie czy nie za tanio ?

 • Iiii

  Na pochodzie powinny być tylko te osoby które dobrze życzą hucie i jej pracownikom a Pan prezes chyba nie jest po tej stronie mocy także nie wiem co on tam robi .

 • js

  Życzę wszystkiego najlepszego. A co do orkiestry to hutnicza gra super. Zawsze ich z chęcią słucham. Co się stało, że ich nie było?

 • Eneduelikefake

  Doprowadzić do tego, że na czele pochodu hutników idzie górnicza orkiestra, to się mogło zdarzyć tylko dzięki Dobrej Zmianie - od orkiestry hutniczej zaczęli, aż strach myśleć co będzie dalej. Wszystkiego Dobrego Hutnikom i ich Rodzinom! Ta Huta wiele przeszła, to i Dobrej Zmianie da radę. Trzymajcie się! Dzięki wielkie Górnikom że włączyli się w obchody i swoją obecnością je uświetnili.

 • Antykatolka

  Wszyskim Hutnikom wszyskigo dobrego! Oby bylo lepi niz teraz. Niych sie Wom darzy

 • U.R.

  Wszystkiego najlepszego hutnicy, chociaż w tej naszej hucie bardzo źle się dzieje!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.