Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Hutnika w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2019-05-04 16:00, aktualizacja: 2019-05-05 11:35

Dzisiaj wspomnienie św. Floriana, patrona hutników, strażaków i kominiarzy. Z tej okazji odbył się tradycyjny przemarsz byłych i obecnych pracowników Huty "Pokój" spod zakładu do kościoła św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu.

Z okazji Dnia Hutnika władze miasta, dyrekcja, pracownicy i emeryci Huty Pokój oraz mieszkańcy i sympatycy przemaszerowali przez dzielnicę w towarzystwie orkiestry i pocztów sztandarowych. W uroczystościach udział brał także wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Warto przypomnieć, że obchody Dnia Hutnika w Rudzie Śląskiej mają ponad stuletnią tradycję! Dla wielu rudzian to ważne święto. W dodatku to jedno z najstarszych i najbardziej okazałych na Śląsku obchodów Dnia Hutnika! Huta "Pokój" od swojego powstania w 1840 roku pełniła ważną rolę w tworzeniu naszego miasta. To wokół tego zakładu i dzięki mieszkańcom, w sensie geograficznym i społecznym dzisiejszy Nowy Bytom nabrał barw. 

Wszystkim byłym i obecnym hutnikom składamy najlepsze życzenia. Wszystkiego dobrego życzymy także strażakom i kominiarzom!

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • Zawiedziony

  Welujcie na niego i jymu podobnych dalij! Ślonzoki Dziadki i Łojce we powstaniach ginyli, coby Ślonsk boł w Polsce, kopciec we Piekarach suli, coby go boło widać po ty stronie kaj jeszcze Niymcy były i coby o Polsce przipominoł, a terozki ludzie welujom na ludzi ze partie łod jedny myntalny skamieliny, kero ślonskość nazywo zakamuflowanom opcjom niymieckom. Kupiyli sie kałuża, łobiycali wszysko, a zarozki potym uwalyli województwu subwyncjo, coby nom sie w gowach niy poprzewrocało łod nadmiaru kasy na na przikład na sużba zdrowia. Gańba, gańba, gańba i jeszcze roz gańba, śp. Korfanty sie w mogile przewroco. I pomyśleć, co to wszysko za 500 złoty...

 • Hanka

  Zawiedzony lepi ci było za czasow PO?

 • Zawiedziony

  A powiydz, mosz tera masło, chlyb, jajca, bynzyna i pora inkszych rzeczy toni abo drożij niż kedyś? I weź jeszcze pod uwaga to wszysko, co musi zdrożeć jak drożeje sztrom i paliwa. I niy mom sam na myśli zmiany cyn ropy na świecie, ale taki wynalazek jak opłata emisyjno. I to jeszcze niy bydzie koniec... Jak sie na to sama sobie szczyrze łodpowiysz, to dońdziesz i do moji łodpowiedzi na Twoje pytanie. To co je tera to som czasy w kerych uczciwie robić sie niy werci. Werci sie hilfa z MOPSu i belejake +. Takim sie tera wiedzie nojlepij! Jak padoł Wasz klasyk - niyjaki Kurski: ciymny norod wszysko kupi! I kupioł, ściyma, co kasa sie biere z kapsy prezesa, a niy z podatków. A prowda je tako, co niyzależnie fto je u steru, państwo jak ci łobiycuje 500, to trzimej sie za kapsa, bo coby 500 ci dali, to jakieś 700 ci weznom.

 • Hanka

  Zawiedzony A czy za poprzednich rządów ceny w sklepach szły do dołu i wszystko było tańsze? Jak powiedział pewien klasyk nagrany przypadkowo nie jaki Tus...kiedy wygramy wybory paliwo może kosztować nawet 7pln....możemy tak sie przerzucać bez końca. A prawda jest taka że ci u góry obojętnie jaka by nie była to opcja polityczna nie liczą sie z tymi na dole.

 • Zawiedziony

  No to skoro jeżeli wg Ciebie, obojętnie jaka by nie była władza, to każda wg Ciebie ma ten sam stosunek do nas i np. zawsze coś drożeje, to jaki sens ma zadawać pytanie, za kogo było lepiej, jak wg Ciebie wszyscy tacy sami? Ja tego "przerzucania" nie zaczynałem... A zapytam jeszcze... jak "nie jaki", to który?

 • Malkontent

  Mom nadzieja ze tobiszowski co siedziol w piyrszy lawce widziol jak nasza kopalnia pokoj je zrownano z ziemiom.

 • Sponsor

  Nie wszystko co sie nie oplaco musi byc czymane i finansowane z naszych podatków. Swiat idzie do przodu a my dali ino wongel i wongel. Wiency 13nastek, 14nastek i zyskow.

 • Szmarujamargarinom

  A ta zolto rołza to chyba na pozegnanie zywicielki Huty prziniysli. Do wyrychtowanio od razu po grubie

 • Łysek

  Tobi tak wyrychtowoł te gruby, że od ruskich trza teroz wongel kupować.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.