Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

 • Dodano: 2020-02-13 16:00, aktualizacja: 2020-02-17 11:55

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej odbyła się konferencja. Była to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności placówki, prezentacji osiągniętych efektów oraz wpływu na sferę zatrudnienia i przedsiębiorczości w mieście.

27 stycznia obchodziliśmy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej obchodzili jednak swoje święto dopiero dzisiaj. Z tej okazji odbyła się konferencja na temat działalności placówki.

Na konferencji pojawiło się wielu gości m.in.: Kazimierz Myszur - wiceprzewodniczący Rady Miasta, Jakub Wyciślik - były radny Rady Miasta i rzemieślnik, Krystian Morys - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej oraz wielu innych. W imieniu władz Miasta Ruda Śląska głos zabrała Anna Krzysteczko - Zastępca Prezydenta Miasta ds. społecznych.

- Obchodzone dzisiaj święto Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia było dla mnie wspaniałą okazją do spotkania z pracownikami rudzkiego urzędu pracy i podziękowania za ich otwartość, cierpliwość, a przede wszystkim wkład, jaki wnoszą w rozwój gospodarczy Rudy Śląskiej oraz kształtowanie polityki rynku pracy. W dobie zachodzących zmian, przekształceń demograficznych oraz postępu technologicznego, rola urzędów pracy znacząco się zmienia. By dopasować się do realiów rynkowych, muszą skupiać się one m.in. na szkoleniach wspomagających aktywność zawodową czy też wspieraniu pracodawców w poszukiwaniu pożądanych pracowników. Za te wszystkie działania serdecznie dziękuję. Dodatkowe podziękowania skierowałam dziś w imieniu pani prezydent Grażyny Dziedzic oraz własnym do pani dyrektor Iwony Woźniak - Bagińskiej, która przez wiele lat doskonale kierowała rudzkim urzędem pracy, a teraz przechodzi na zasłużoną emeryturę. Za wieloletnią pracę, wkład w rozwój rynku zatrudnienia z całego serca dziękuję i życzę wszystkiego dobrego - mówiła wiceprezydent Krzysteczko.

Powstanie Publicznych Służb Zatrudnienia było wynikiem odzyskania państwowości i wydania przez Józefa Piłsudskiego, ówcześnie tymczasowego naczelnika RP, dekretu powołującego Państwowe Urzędy Pośrednictwa Pracy i Opieki nad Wychodźcami, który wszedł w życie 27 stycznia 1919 roku.

Publiczne Służby Zatrudnienia mają szerokie kompetencje, które na ogół obejmują wszystko, co jest związane z osobami bezrobotnymi. W ich skład wchodzą m.in. powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy. Obecnie działa w Polsce 340 powiatowych urzędów pracy oraz 16 wojewódzkich. Urzędy pracy przeprowadzają podział środków Funduszu Pracy, realizując kierunki i priorytety określone w regionalnych planach działań na rzecz zatrudnienia, prowadzą monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych, analizują rynek pracy, inicjują i realizują projekty dot. m.in. aktywizacji zawodowej.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • boluś

  Ten SYSTEM działa !I to działa znakomicie! Kasa się rozpływa i to niekoniecznie do potrzebujących! A Urzędy Pracy Niewolniczej dostarczają taniej lub darmowej siły roboczej plus dopłaty do zatrudnienia dla zaprzyjażnionych praco?dawców?

 • pracujący

  piękne zdjęcie, akurat na walentynki, cudownie na siebie patrzą... jestem zachwycony....

 • leon

  Dzień Pracownika d/s Zatrudnienia? ...ciekawe. Teraz tylko czekać na Dzień Przełożonego Pracowników d/s Zatrudniania , później na Dzień Szefów Przełożonych Pracowników d/s Zatrudniania Pracowników...itdJest to jakiś sposób na zmniejszenie bezrobocia;)

 • jo

  Wszystkie urzędy pracy są do zamknięcia.Ten system nie działa.Gdyby nie kasa unijna to nikt do urzędu z pracodawców by się nie zgłosił.To co robią urzędy pracy to jest to samo co MOPS tylko rozdawnictwo pieniędzy.Z jednej strony mi szkoda pracowników UP bo oni wiedzą, że klient który do nich przychodzi dostaje więcej różnych zapomóg niż oni zarabiają. a z drugiej strony patrząc fajna posadka bez stresu.Wszystkich którzy pobierają emerytury i pracują to bym odebrał bym emerytury i zagonił do roboty.Przykład idzie z góry w naszym urzędzie miasta i w śród radnych jest bardzo dużo osób. chociaż by na zdjęciu sympatyczny pan Kaziu. Radny bezradny.Byli mundurowi policjancji w straży miejskiej, wojskowi odpowiedzialni za inwestycje na terenie miasta.Bezrobocie zawsze było i będzie.Urzędy pracy do likwidacji,Mops do likwidacji, Mzopo do likwidacji, zus do likwidacji.

 • Viporek

  A na końcu dzień szefa wszystkich szefów vel miłośnika kotkow.

 • Magda

  A dzień nauczyciela czy górnika też ci przeszkadza?

 • Lelek

  Tak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.