Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dzień Przedsiębiorczości w rudzkiej komendzie

  • Dodano: 2019-03-21 08:15, aktualizacja: 2019-03-21 06:49

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w przyszłości zamierzają związać swoją karierę zawodową z Policją, zapoznali się z pracą rudzkich stróżów prawa.

Spotkanie zorganizowano w związku z przypadającym dzisiaj ogólnopolskim „Dniem przedsiębiorczości”

Akcja ta sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

„Dzień przedsiębiorczości" jest projektem kierowanym do uczniów szkół średnich, który sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji przy wyborze kolejnych szkół, a w konsekwencji drogi zawodowej. Uczniowie klas licealnych, którzy dzisiaj odwiedzili naszą komendę, mogli zapoznać się z niektórymi aspektami codziennej pracy funkcjonariuszy. Młodzi ludzie rozmawiali z policjantami pracującymi w rudzkiej komendzie o codziennej służbie stróżów prawa.

Podczas tegorocznego, kilkugodzinnego spotkania, młodzież miała możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń o policji, budowanych często na podstawie filmów i seriali, z realiami tej trudnej służby. Pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Zapoznali się z organizacją, zarządzaniem, strukturą oraz sprzętem rudzkiej policji. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli przynajmniej niektórym z naszych gości podjąć decyzję o wstąpieniu w nasze szeregi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również