Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dziewięciu kierowców na "podwójnym gazie". Jeden spowodował kolizję na Kokota!

  • Dodano: 2023-02-20 13:45

Surowe konsekwencje, wysokie grzywny i zakazy kierowania widać nie są dla wszystkich przestrogą. Takie właśnie konsekwencje grożą dziewięciu kierowcom, których w ciągu weekendu i dziś rano zatrzymali rudzcy policjanci.

Wszyscy kierowali samochodami na tak zwanym „podwójnym gazie”

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Rudzcy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

W miniony weekend oraz dziś do południa rudzcy mundurowi zatrzymali 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Z tej dziewiątki, aż pięciu wpadło dziś rano w trakcie poniedziałkowej akcji trzeźwość. Niechlubnym rekordem alkoholu w organizmie może poszczyć się 50-letni mieszkaniec naszego miasta. Kierowca w sobotę o 13:45 jechał skodą i spowodował kolizję na ulicy Kokota. Badanie wykazało w jego organizmie 2,2 promila alkoholu.

Kolejni potencjalni zabójcy mieli od 0,27 do 1,26 promila alkoholu w organizmie

Zatrzymany był także rowerzysta mający 2,1 promila, ale ten został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również, wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom

Komentarze (1)    dodaj »

  • trzeżwy

    rowerzysta 2500 ??????tylko ???? 25 tyś.była by karą a pijanego za kierownicą nie nazywajcie kierowcą tylko bandyta za kierownicą pod wpływem alkoholu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również