Wiadomości z Rudy Śląskiej

„Fauna” otwiera nabór na wolontariuszy

 • Dodano: 2024-06-18 14:00

Rudzkie schronisko „Fauna” poszukuje miłośników zwierząt, którzy chcieliby zostać wolontariuszami w placówce. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową.

Zostań wolontariuszem w TOZ „Fauna”!

Tegoroczna rekrutacja wolontariuszy w „Faunie” przebiega nieco inaczej niż w poprzednich latach, gdyż odbywa się drogą mailową. Osoby chętne powinny umieścić w wiadomości kilka słów o sobie, o swoim doświadczeniu w pracy z psami, a także o tym, co zmotywowało je do zgłoszenia się na wolontariat. Wiadomości należy przesyłać na adres mailowy schronisko@fauna.rsl.pl.

Zgłoszenia można przesyłać do 23 czerwca!

Pracownicy schroniska przekazują, że szkolenie dla wybranych osób odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, o 10:00.

Na czym polega praca wolontariusza?

Przypominamy, że w wolontariacie w rudzkim schronisku mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie bądź niepełnoletnie w towarzystwie dorosłego opiekuna. Wolontariusze głównie wyprowadzają przebywające w schronisku psy na spacery – nierzadko są to duże i silne czworonogi. Dodatkowo pielęgnują psiaki poprzez czesanie i kąpiele, fotografują i filmują zwierzaki, pomagają w organizowaniu imprez, zbiórek czy zajęć edukacyjnych, przygotowują materiały reklamowe i edukacyjne, wykonują prace remontowe na terenie schroniska, a także biorą udział w szkoleniu psów i terapii behawioralnej. 

„Fauna” otwiera nabór na wolontariuszy

Komentarze (4)    dodaj »

 • Eryk

  Może uczniowie z Morcinka się zgłoszą. Brali udział w "Zwolnieni z teorii". Teraz mogą się wykazać praktycznie.

 • henry

  Szukają jeleni.

 • Obóz fauny

  Miasto płaci, ktoś defrauduje pieniądze a ci tylko szukają darmowej karmy i wolontariuszy.

 • wyczucie

  Pięknie pamiętajmy, że wolontariat tam polega również na czyszczeniu psich i kocich boksów, bud, misek, dbaniu o pielęgnację, czyli obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, kąpiel, szczotkowanie sierści, podawanie leków chorym zwierzętom, czyszczenie bud, legowisk, spacery, szkolenia, zabawa, karmienie, opatrywanie powierzchownych ran, urazów. Przede wszystkim musisz kochać zwierzęta i nie bać się ich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również